Sözcü Plus Giriş

Sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji, yurdun büyük bir bölümü için sağanak yağış uyarısı yaptı.

Güncellenme: 00:58, 27/05/2015
Sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan değerlendirmeye göre, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Ankara’nın kuzey ve doğu ilçeleri, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat, Kayseri, Sivas ve Malatya ile akşam saatlerinden sonra Güney ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Konya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinde Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

ANKARA: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra kuzey ve doğu ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)

İZMİR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (28)

ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (29)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (26)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (21)

ERZURUM: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.  (20)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (30)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Çanakkale’nin güneyi ile Balıkesir batı kıyı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Güney ve Kıyı Ege’nin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz’in iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇANADOLU: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Ankara’nın kuzey ve doğu ilçeleri, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat, Kayseri ve Sivas, gece saatlerinden itibaren Konya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Malatya, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.  (ANKA)

CHP'li adaya silahlı saldırı!

CHP’li adaya silahlı saldırı!

Yayınlanma Tarihi:11:05,