Sözcü Plus Giriş

Şampiyonlar Ligi maçına gitti eve 11 yıl sonra döndü!

Maç izlemeye gitti, yolunu kaybetti, sokaklarda yaşadı... 11 yıl sonra evine dönebildi...

11:55 -
Şampiyonlar Ligi maçına gitti eve 11 yıl sonra döndü!

Basel'de yaşayan emekli Rolf Bantle arkadaşlarıyla İnter-Basel maçını izlemek için Milano'ya uçtu. Maçın bitmesine az bir süre kala tuvalete giden Bantle, arkadaşlarını kaybetti. Yerini bulamayan yaşlı adam park alanına gittiğinde aracını da bulamadı.
Park alanında aracını bulamayan Bantle arkadaşları tarafından terk edildiğini fark etti. Bir süre sonra arkadaşlarını aramayı bırakan adam cebinde 20 euro ve 15 İsviçre Frangı ile Milano'da kalmaya karar verdi.

SOKAKTA YAŞADI
Kısa süre içinde Milano'ya alışan emekli adam üniversite öğrencileriyle arkadaşlık kurmaya başladı. İsviçreli gazeteye konuşan Bantle “Kısa süre içinde kendimi Milano'ya ait hissettim. Hiç bir zaman dilencilik yapmadım. Ama sokakta yaşadım” dedi.

Zor şartlar altında büyüdüğünü anlatan Bantle “Aile bağımız yoktu. Çok küçük yaşta yurda bırakıldım. Annem babam yok, sadece arkadaşlarım vardı” diye konuştu.

Milano sokaklarında gezerken yere düşüp ayağını kıran Bantle hastaneye kaldırılınca sigortasız olduğu tespit edildi.

Kaybolduktan yedi sene sonra İsviçre’de kayıp ilan edilen Bantle, İsviçre Konsolosluğu’nca Almanya’ya geri götürüldü. Tedavisini memleketinde sürdüren adam “Aslında bana kalsaydı geri dönmek istemezdim. Ama yinede memleketimi özlemişim” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:38 09.12.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more