Sözcü Plus Giriş

Sayısal Loto sonuçları 09.05.2015

Sayısal Loto sonuçları 9 Mayıs Cumartesi günü belli oldu. Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Sayısal Loto'da altı bilen çıkmayınca haftaya devretti

Güncellenme: 09:39, 11/05/2015
Sayısal Loto sonuçları 09.05.2015

Sayısal Loto’da haftanın sonuçları belli oldu. Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto 9 Mayıs çekilişi yapıldı. Sayısal Loto 965. hafta sonucuna göre 6 bilen çıkmadı ve Sayısal Loto haftaya devretti. İşte Sayısal Loto sonuçları, haftanın şanslı numaraları ve ikramiye miktarları …

Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto’nun bu haftaki çekilişi yapıldı. 6 bilen çıkmayınca 1 milyon 462 bin 575 lira ikramiye devretti

SAYISAL LOTO SONUÇLARI

Sayısal Loto’da, 965. hafta çekilişinde kazandıran numaralar 5, 10, 11, 12, 16 ve 33 olarak belirlendi.

Sayısal Loto çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 1 milyon 462 bin 575 lira 90 kuruş ikramiye haftaya devretti.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 164 kişi 3 bin 755 lira kırkar kuruş, 4 bilen 10 bin 767 kişi 43 lira onar kuruş, 3 bilen 193 bin 533 kişi 6 lira yetmişbeşer kuruş ikramiye alacak.

Çekilişte, 2 milyon 386 bin 291 lira 5 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan KDV olarak 1 milyon 530 bin 180 lira 46 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 855 bin 303 lira 75 kuruş kamuya aktarılacak.

SAYISAL LOTO NEDİR, NASIL OYNANIR, KURALLARI NELERDİR?

Sayısal Loto, Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Sayısal Loto çekilişleri, özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

Sayısal Loto’da ikramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

SAYISAL LOTO’DA DEVİR KURALI

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

  • (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
  • (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
  • (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.