Reklamsız Sözcü

Şehitler memleketlerine uğurlandı

Diyarbakır'daki hain saldırıda şehit olan biri müdür 3 polis meslektaşlarının omuzlarında memleketine uğurlandı.

android-time 11:45
Şehitler memleketlerine uğurlandı
Diyarbakır'daki hain saldırıda şehit olan biri müdür 3 polis meslektaşlarının omuzlarında memleketine uğurlandı.

Diyarbakır'da dünkü hain bombalı saldırıda şehit olan biri şube müdürü üç polis memuru için cenaze töreni düzenlendi. Özel Harekatçı Emniyet Müdürü Ahmet Kabukçu ile polis memurları Mustafa Nohut ve Nuri Yazanel'in cenazeleri dualar eşliğinde memleketlerine uğurlandı.

FOTO:Cihan Silvan’daki hain saldırıda biri emniyet müdürü 3 polis şehit olmuştu.

Ankara'dan Diyarbakır'a takviye olarak gönderilen özel harekat ekibi, dün Silvan yakınlarında bombalı saldırıya uğramıştı. Saldırıda emniyet müdürü Ahmet Kabukçu ile polis memurları Mustafa Nohut ve Nuri Yazanel şehit olmuş, 2 polis memuru ise çeşitli yerlerinden yaralanmıştı.

Şehit olan polisler için bugün tören düzenlendi. Törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy, Muharip Hava Kuvvet Komutan Yardımcısı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 8. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Deniz Kartepe, 16. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz'ın yanı sıra çok sayıda polis katıldı. Tören, şehitlerin naaşının katafalka konulmasıyla başladı.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Adnan Taşdan yaptığı konuşmada, “3 kahraman vatan evladımız memleketlerinden Silvan'a hizmet etmek için, huzur getirmek için geldiler. Kahpece hazırlanmış tuzakla şehit oldular. Acımız büyük, içimiz kan ağlıyor. Ancak gün dik durma, bir bütün olma günüdür. Ülke olarak birlik beraberlik içerisinde şehitlerimizin yasını tutarken, bir taraftan da hainlerle mücadele etme günüdür. Tarihte olduğu gibi insanlık dışı alçakça saldırılar düzenleyen hainler hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacakladır. Diyarbakırımız ve ülkemiz bu hainlerden temizlenecektir. Teşkilatım adına söz veriyorum.” şeklinde konuştu. Daha sonra dualar yapıldı.

FOTO:Cihan Şehit polisler, meslektaşlarının omuzlarında memleketlerine gönderildi.

Şehitlerin naaşı katafalktan alınarak ambulansa konuldu. Şehit emniyet müdürü Ahmet Kabukçu'nun naaşı Ankara'ya şehit polis memuru Mustafa Nohut'un naaşı Kırıkkale'ye ve şehit polis memuru Nuri Yazanel'in naaşı ise defnedilmek üzere memleketi Kayseri'ye gönderildi. (Cihan)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:4616.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more