Reklamsız Sözcü

SGK Bağkur, GSS Borç Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Bağkur ve GSS borç ödeme işlemlerini yapacak kişilerin öncelikle SGK borç sorgulama yaparak güncel borçlarını öğrenmesi gerekir. İşte Ödeme işlem detayları.

android-time 08:03
SGK Bağkur, GSS Borç Sorgulama ve Ödeme İşlemleri
Bağkur ve GSS borç ödeme işlemlerini yapacak kişilerin öncelikle SGK borç sorgulama yaparak güncel borçlarını öğrenmesi gerekir. İşte Ödeme işlem detayları.

Bağkur sigortası olan kişilerin her ay boyunca prim borçlanması sistem tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Bu nedenlekişilerin her ay içerisinde mevcut prim borçlanmasını ödemesi gerekmektedir. Ödenmeyen borçlar sonucunda kişilerin sigorta hizmetlerinden yararlanması mümkün olmazken, borçlara ek ücretlerin de eklenmesi ile birlikte borçların tamamen kapatılması için ana paradan çok daha fazlasının ödenmesi gerekecektir.

Bağkurve GSS borç ödeme işlemlerini yapacak kişilerin e devlet üzerinden sunulan SGK hizmetlerinden yararlanması yeterli olabileceği gibi sadece GSS borç sorgulama için değil, Bağkur sigortası ile ilgili diğer detayların ulaşılması için de hizmetler onlineolarak e devlet üzerinden sunulmuş durumdadır. Bu açıdan Bağkur sigortası olan kişilerin GSS borç sorgulama ve ödeme işlemlerinin dışında, sigorta prim ödemeleri ve gün sayısı gibi işlemler için de online olarak işlem yaparak bilgi alması mümkün durumdadır. Üstelik e devlet aracılığı ile sunulan hizmetlerin tümü ücretsiz olarak kullanıma açılması, bu anlamda ihtiyaç duyulduğunda hemen bilgi alınmasını kolaylaştırmaktadır.

Bağkur BorçÖdeme Nasıl Yapılır?
Bağkur borç ödeme için SGK borç sorgulama yaptıktan sonra ödenmeyen ve ödenmesi gereken tüm borçlar ekranda listelenecektir. Bu açıdan kişiler güncel borç durumunu da görüntüleyebilmektedir. Borçların görüntülenmesinin ardından ise yapılacak olan işlem hangi borç ödenmek istenmiyorsa, o borçların seçilmesi yeterli olacaktır.

Borç seçiminin yapılmasının ardından ise sistem tarafından Bağkur borç ödeme adımlarına geçiş sağlanacak ve kişiden kredi kartı bilgilerinin girilmesi istenecektir. Kredi kartı bilgilerini giren kişiler ise bu konuda direk kart üzerinden kolay bir şekilde Bağkur borç ödeme işlemlerini yapabilecektir kredi kartındaki limit sorunları olmadığı durumlarda Bağkur borç ödeme işlemlerinde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Bu açıdan kişilerin kolay bir şekilde internet üzerinden Bağkur borç ödeme ile borçlarını kapatabilmesi ve sigortasını aktif hale getirmesimümkün kılınmıştır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5126.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more