Sözcü Plus Giriş

Bağkur sigortası olan kişilerin her ay sonunda prim ödemesini yapması gerekmektedir. Sigortanın aktif olması ve herhangi bir sorun yaşanmadan zamanında emekli olunabilmesi için Bağkur sigortası için zorunlu olan ödemelerin zamanında yapılması yeterliolacaktır. Bağkur borcu konusunda takip işlemlerini yapmak isteyenlerin Bağkur borç sorgulama işlemlerini yapması gerekmektedir. Bağkur borç sorgulama ile ilgili işlemlerin online olarak yapılabilir durumda olması, kişilerin işlerini kolaylaştırmaktadır.

SGK borç sorgulama işlemlerinin yapılması için e devlet ve GİB internet vergi dairesi kullanılabilir. İki sistem üzerinden de Bağkur borç sorgulama için yapılması gereken işlemler aynı olduğundan dolayı sistemlerin seçilmesi konusunda tercih kişilere bırakılmıştır. Fakat bu konuda tek önemli detay, e devlet üzerinden yapılacak işlemlerde kişilerin e devletüyeliğine sahip olması gerektiğidir. Bu nedenle üyeliği olmayan kişilerin Bağkur borç sorgulama işlemlerini GİB internet vergi dairesi aracılığı ile yapması gerekmektedir.

SGK borç sorgulama işlemlerinde kişilerin e devletüzerinden sadece hizmet seçimini yapması yeterlidir. Hizmetin seçilmesi ile birlikte kişilerin güncel borç bilgileri Bağkur borç sorgulama kapsamında ekranda görüntülenecektir ekranda yayınlanan bilgilerin incelenmesi ile birlikte ise bu konuda gerekli olan bilgiler sağlanacak ve kişiler kolay bir şekilde sigortaları üzerinden ne kadar borcu olduğunu görebilecektir. SGK borç sorgulama yapılması bu anlamda borç takibini de kolay bir hale getirmektedir.
Bağkur borç sorgulama GİB üzerinden yapıldığında ise ekranda yer alan formun doldurulmasıgerekmektedir. Formun üzerinden borçlara erişim sağlanacak ve kişiye yine borçlar döküm olarak sunulacaktır.

Borç sorgulaması yapan kişilerin borçları ile ilgili ödeme işlemlerini de internet üzerinden yapabilmesi, kolaylık sağlamaktadır. Böylece sorgulama yaptıktan sonra borcu olduğunu gören vatandaşlar, istediği aya ait prim borcunu ödeyebilmektedir. Ödeme işlemlerinde ise kredi kartı bilgilerinin girilmesi yeterli olmaktadır.

Yayınlanma Tarihi:07:12,