Reklamsız Sözcü

SGK Borç Sorgulama ve Bağkur Borç Ödeme

Bağkur sigortalıları SGK borç sorgulama uygulaması ileBağkur borç ödeme işlemlerini onlineolarakyapabilir. İşlem detayları haberimizde…

android-time 08:49
SGK Borç Sorgulama ve Bağkur Borç Ödeme
Bağkur sigortalıları SGK borç sorgulama uygulaması ileBağkur borç ödeme işlemlerini onlineolarakyapabilir. İşlem detayları haberimizde…

Bağkur sigorta türünde kişilerin sigortalarını takip ederek prim ödemelerini yapması gerekmektedir. Kişilerin kendisi tarafından yapılacak olan Bağkur borç ödeme işlemleri online olarak da yapılabilmektedir bu açıdan internetüzerinden yapılacak işlemler ile birlikte bu kolaylıktan yararlanabilir ve kolay bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bağkur borç ödeme için GİB sistemi kullanılmalıdır. Sistem üzerinden yapılacak SGK borç sorgulama ile birlikte kişilerin ödemesi gerek tüm borçların döküm alınabilir. GİB yanında web tahsilat servisi üzerinden de Bağkur borçları ile ilgili işlemler yapılabilir.

Sorgulama yapacak kişilerin ödeme yapması zorunlu olmadığından dolayı sadece borç durumunu kontrol etmek ve durum bilgisi almak isteyen kişiler de belirtilen uygulamalar üzerinden SGK borç sorgulama yaparak borçlarını öğrenebilir. Borç bilgisini alanlar, bu konuda kesin ödeme yapılacağını da bilmesi gerekmektedir. Kişilerin adına eklenmiş olan tüm prim borçlanmalarının ödenmesi gerekmektedir. Aksi halde diğer sigorta türleri üzerinden de emekli olması mümkün olmayacak ve bu tür durumlarda SGK borçlarının ödenmesi istenecektir. Bu nedenle ödenmeyen borçlar, ileride kişilerin önüne çıkarak sorun yaratacaktır. Ödeme yapılması ise bu tür sorunların yaşanmasını önleyecektir.

Bağkur Borcu Ödenmezse Ne Olur?
Bağkur borç ödeme işlemlerinin yapılmaması halinde kişilerin sigortaları üzerinden sağlanan avantajlardan yararlanması mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda sigorta da aktif olmayacağı için kişilerin emeklilik konusunda da herhangi bir şansı bulunmayacaktır. Bu nedenleemekli olmak isteyen kişilerin Bağkur borç ödeme işlemlerini aksatmadan zamanında yapması gerekmektedir. Ayrıca ödenmeyen borçlar için faiz gibi ek ücretler getirildiğinden dolayı sonradan yapılacak ödemelerde meblağ çok daha yüksek olmaktadır.

Bu tür sorunlar yaşamakistemeyen ve sigortası üzerinden herhangi bir mağduriyet yaşamakistemeyen kişilerin mutlaka SGK borç sorgulama işlemleri ile sigorta borçlarını takip etmesi ve Bağkur borç ödeme ile ödeme işlemlerini yapması gerekmektedir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4626.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more