Reklamsız Sözcü

SGK Borç Sorgulama ve GSS Prim Borcu Ödeme

SGK borç sorgulama yaparak GSS durumu da takip edilebilir. Kişiler SGK borç sorgulama işlemlerinde e devleti kullanabilir.

android-time 09:58
SGK Borç Sorgulama ve GSS Prim Borcu Ödeme
SGK borç sorgulama yaparak GSS durumu da takip edilebilir. Kişiler SGK borç sorgulama işlemlerinde e devleti kullanabilir.

SGK tarafından sunulan hizmetlerde sadece GSS ve Bağkur için borç oluşur. Bu nedenle SGK borç sorgulama yapan kişilerin bu hizmetlere dair durumunu takip etmesi gerekir. SGK borç sorgulama işlemlerinde e devlet üzerinden sunulan hizmet ekranlarından yararlanılabilir. Sorgulama.biz.tr sitesinde SGK borç sorgulama konusunda belirtildiği gibi kişiler ilk olarak e devlet üyelik giriş yapmalı ve sonrasında hangi konuda bilgi alınmak isteniyorsa, o hizmet seçilmelidir. GSS için borç sorgulanabilen uygulamanın görünümü şöyledir:

SGK GSS BORÇ SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Resimde de görüldüğü gibi GSS için sorgulama yapıldığında güncel borç durumu görülebilir. Kişiler SGK borç sorgulama işlemleri için aynı zamanda SGK web tahsilat servisini de kullanabilir. SGK borç sorgulamada sorgulama formunda aşağıda yer alan resimdeki gibi seçim yapılmalıdır.

Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Ödeme

Gss ile ilgili blog sitesinde yer alan GSS borç sorgulama yazısında da belirtildiği gibi kişilerin işlem yapabilmesi için ilk olarak borç dökümü alması gerekir. Bu konuda sadece SGK web tahsilat servisi kullanılabilir. Fakat e devlet üzerinden de belirtildiği gibi sorgulama yapan kişiler, sonuç sayfasında yer alan ödeme bağlantılarını takip ederek ödemelerini takip edebilir. Sunulan hizmetler ücretsiz olduğundan istenildiği zaman online olarak ödeme yapılabilir.

Gerek SGK borç sorgulama gerekse de ödeme imkanları ile birlikte kişiler sigortalarına ait tüm yükümlülüklerini yerine getirme imkanına sahiptir. Sunulan hizmetlerden yararlanılması bu konuda avantaj sağlarken, aynı zamanda kişilerin kurumlara gitmeden işlemlerini yapması sağlanır. Sizler de sunulan hizmetlerden yararlanarak, avantajlardan yararlanabilirsiniz. SGK borç sorgulama kapsamında Bağkur için de benzer işlemler yapılabilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:4122.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more