Reklamsız Sözcü

SGK Gün Sorgulama ile SGK Hizmet Dökümü Bilgileri

SGK gün sorgulama ile sigortalı dönemlere ait SGK hizmet dökümü bilgilerini görebilirsiniz. işte e devlet girişi ile SGK gün sorgulama için adımları...

android-time 07:22
SGK Gün Sorgulama ile SGK Hizmet Dökümü Bilgileri
SGK gün sorgulama ile sigortalı dönemlere ait SGK hizmet dökümü bilgilerini görebilirsiniz. işte e devlet girişi ile SGK gün sorgulama için adımları...

Sigortalılar tarafından sigortalar hakkında bilgi alınabilmesi için SGK tarafından çeşitli uygulamalar oluşturulmuş durumdadır. E devlet üzerinde sunulan hizmetlerden yararlanacak olan sigortalılar, bu sayede sigortaları ile ilgili tüm detayları öğrenme şansına sahiptir. Üstelik hizmetlerden ücretsiz olarak sunulması ile birlikte bu konuda yapılacak olan işlemlerde herhangi bir ücretin ödenmesine de gerek yoktur. İnternet üzerinden yapılacak olan işlemlerden birisi de SGK gün sorgulama olmaktadır. SSK gün sorgulama yapacak kişilerin sigortaları üzerinden yapılacak tüm gün işlemlerini görüntülemesi ve incelemesi mümkündür. Bu açıdan SSK gün sorgulama işlemlerinin yapılması ile birlikte tüm sigortası olan kişiler sigorta üzerinden gün takibini yapabilir.

SSK gün sorgulama kapsamında gün takibinin yapılabilmesi için e devlet hizmetleri arasında bulunan 4A SGK hizmet dökümünün alınası gerekmektedir. SGK hizmet dökümünde, sigorta açılış tarihinden itibaren tüm prim ödemeleri yer almaktadır. Bu bakımdan SGK hizmet dökümünün alınması ile birlikte istenilen ay ve yıl içerisinde yapılan gün ödemelerinin görüntülenmesi ve incelenmesi kolaydır. Üstelik hizmetlerin internet üzerinden sunulması ile birlikte sigorta konusunda büyük bir avantaj da sağlanmaktadır. E devlet aracılığı ile sunulan SGK sorgulama işlemlerinde kişilerin SSK gün sorgulama dışında tüm sigorta detaylarına da ulaşılması mümkündür. Sigortalılar tarafından yapılabilecek olan SGK gün sorgulama işlemlerinde kişilerin üyelik girişi yapması yeterli olacaktır.

Üyelik girişi sonrasında SGK menüsü altında yer alan tüm sigorta hizmetlerinden yararlanmak da aynı zamanda mümkün olduğundan, SGK gün sorgulama dışındaki sigorta işlemlerinde de benzer şekilde e devlet üzerinden hizmet alınabilir. SGK tarafından desteklenen ve geliştirilen hizmetler ile her zaman resmi bilgilere ulaşılması, inceleme yapılması ve emeklilik için sigortanın belirli aralıklarla izlenmesi kolaylaştırılmıştır. Üstelik SGK tarafından sunulan sigorta hizmetleri dışında resmi olarak yüzlerce hizmetin yer aldığı e devlet sayesinde diğer konularda da işlem yapılabilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5926.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more