Reklamsız Sözcü

SGK ve Bağkur Prim Boru Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK borç sorgulama ile Bağkur prim borcunuzu öğrenebilirsiniz. Bağkur borç sorgulama adımlarını takip ederek kolay bir şekilde borçlarını görüntüleyebilir.

android-time 08:45
SGK ve Bağkur Prim Boru Sorgulama Nasıl Yapılır?
SGK borç sorgulama ile Bağkur prim borcunuzu öğrenebilirsiniz. Bağkur borç sorgulama adımlarını takip ederek kolay bir şekilde borçlarını görüntüleyebilir.

Bağkur sigortası olan kişilerin her ay prim borçlanması olurken, borçlanma kapsamında kişilerin ödeme yapmasızorunludur. Ödenmeyen borçlar için ek faizler eklenirken, borçların ödenmesi günden güne zor bir hale getirmektedir. Bu bakımdan kişileri nBağkur borçsorgulama yaparak borçlarını takip etmesi gerekmektedir. Bağkur borçsorgulama yapacak kişilerin bu konuda online olarak e devlet üzerinden işlem yapması yeteri olacaktır. E devlet aracılığı ile sunulan Bağkur borçsorgulama sayesinde istenilen an güncel borç durumu görüntülenebilir.

Bağkur borçsorgulama işlemleri için e devlet üyelik girişi yapılması zorunludur. Bu nedenle Bağkur borçsorgulama öncesindeüyelik girişi yapılması ve giriş sonrasındaBağkur borçsorgulama hizmetlerine erişim sağlanması gerekmektedir. Bu sayede herhangi bir sorun olmadan tüm borçlar görüntülenebilir.

Ekranda görüntülenecek olan borçların güncel borçlar ve eski dönemlere ait olan ve faiz işlenen borçlar olarak ayrı ayrı görüntülenmesi mümkündür. Böylece borçlar için detaylı bir şekilde bilgi sağlanabilmektedir. Sizler de sunulan hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Bağkur borçsorgulama sonrasında tüm borçlarınödenmesi de mümkün kılındığından Bağkur ile ilgili gereken tüm işlemler online olarak yapılabilmektedir.

Bağkur Borç Ödeme
Bağkur borçsorgulama sonrasında mevcut borçlar görüntülenebileceği gibi borç görüntülemesi sonrasında isteğe bağlı olarak ödeme işlemleri de yapılabilmektedir. Bu konuda işlem yapacak kişilerin belirtilen adımlara geçiş yapması yeterli olacaktır. Online olarak yapılacak ödemelerde kredi kartı üzerinden tüm prim borçları ödenebilir. Bu sayede ek bir işlem yapılmasına gerek kalmadığı gibi sigortalı kişilerinkurumlara gitmesine de gerek kalmamaktadır. Bu açıdan sizler de Bağkur borçsorgulama ve Bağkur borçödeme işlemleri ile Bağkur üzerinden yapacağınız tüm işleri kolay bir hale getirebilirsiniz. Üstelik yapılacak Bağkur borçödeme işlemlerinde hiçbir ek ücret verilmemektedir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4926.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more