Sözcü Plus Giriş

Gaziantep’in Narlıtepe Mahallesi’nde, saat 18.00 sıralarında meydana gelen olayda, av tüfeklerinde çıkan saçmalar yüzünde aralarında çocukların da bulunduğu 10 kişi yaralandı.

2’Sİ AĞIR 10 KİŞİ YARALI
Olay, öğleden sonra Narlıtepe Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre; aynı sokakta oturan Akkurt ve Korkmaz aileleri arasında kız kaçırma meselesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle öfkelenen aile fertleri, birbirlerine av tüfeği ve sopalarla saldırdı. Silah seslerini duyanların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Polislerin müdahalesiyle sonlandırılan kavgada yaralanan; Murat Akkurt, Fatma Akkurt, Murat Korkmaz, Adile Nur Uçkan, Hacer Uçkun, Fadile Kaya, Filiz Kaya, Çiğdem Demir, Fehime Bilgin ve İsa Sayar, çağırılan ambulanslarla kentteki hastanelere götürüldü. Hastanelerde tedavilerine başlanan yaralılardan Fatma Akkurt ve İsa Sayar'ın hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA SÜRÜYOR
Öte yandan olayın yaşandığı sokakta yoğun önlem alarak inceleme yapan polis, kavgaya karıştığını saptadığı 5 kişiyi de gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.