Skeçleriyle sosyal medyayı salladı

Mersin Erdemli'de yaşayan 23 yaşındaki Burcu Zorlu, kendi cep telefonu ile doğaçlama olarak çektiği videolar ile sosyal medyada fenomen olmayı başardı.

Skeçleriyle sosyal medyayı salladı

Limonlu Mahallesi’nde çiftçilikle uğraşan Münevver ve Veysel Zorlu çiftçinin 4 çocuğundan sonuncusu olan Burcu Zorlu, eğlenmek için çektiği skeçlerini sosyal medyada paylaştı. Liseyi bitirdikten sonra ailesine çiftçilikte yardım eden Zorlu, cep telefonu ile çekip paylaştığı ‘Hatice teyze’ tiplemesi ile profesyonel oyunculara taş çıkarttı. İlkokul yıllarından beri tiyatroya ilgi duyduğunu belirten Zorlu, “Ben ilkokulda 23 Nisan müsamerelerinde arkadaşlarımla oyun oynuyorduk. Orda öğretmenim bende tiyatrocu yeteneği olduğunu fark etti. Ben de o gündür bu gündür tiyatroya olan bir sevgim var. Lise yıllarımda arkadaşlarımla birlikte ‘Hayal-Et’ adlı bir tiyatro grubu kurduk. Ama bizlere yeterince destek verilmedi. Zamanla kısa sürede bu tiyatro grubumuz dağıldı. Şimdi ise zaman ve mekan fark etmeksizin kısa süreli skeçler çekiyoruz. Görüntüleri kardeşim Tuğba çekiyor” diye konuştu.

AİLEM HEP DESTEK VERDİ

Tiyatro ve oyunculuk aşkının ailesi tarafından desteklendiğini belirten Burcu Zorlu şunları söyledi:

“Benim tiyatroya sevgim ve bağlılığım ailem tarafından da desteklendi. Bazen bu tür skeçlerime annem de katılıyor. Yapmış olduğum skeçlerde Yörük ağzı ve doğallık olduğu için halk tarafından beğeniyle izleniyor. Doğaçlama yapılan bu tür kısa süreli skeçlerde kardeşim Tuğba’da bana telefonu ile yardımcı oluyor. Ben oynuyorum o çekiyor. Ve kısa bir düzenlemeden sonra sosyal medyada yayınlıyoruz. Böylesine ilgi göreceğini tahmin etmiyordum. Gördüğüm ilgi beni çok mutlu etti.”

Zorlu’nun annesi Münevver Zorlu ise kızının skeçler çekerek sosyal medyada paylaşmasını desteklediğini ifade ederek, kızının tiyatroyu çok sevdiğini ve küçüklüğünden bu yana her zaman bu tür oyunlar yaptığını söyledi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...