Reklamsız Sözcü

SMS ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama ve Tramer Kayıtları

Araç hasar kaydı sorgulama işlemleri için SMS nasıl kullanılır? İşte SMS ile araç sorgulama rehberi...

android-time 09:29
SMS ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama ve Tramer Kayıtları
Araç hasar kaydı sorgulama işlemleri için SMS nasıl kullanılır? İşte SMS ile araç sorgulama rehberi...

Foto: DHA

Araçların kaza durumu hakkında bilgi almak isteyenler için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından SMS servisi aracılığı ile hizmetler sunulmuş durumdadır. Bu açıdan araç hasar kaydı sorgulama yaparak araçların kaza durumun kontrol etmek isteyen kişilerin SMS servisini kullanması yeterli olacak ve kayıtlı olan tüm kaza bilgileri bu sayede öğrenilecektir. Araçların kaza durumları kayıt altına alındığı gibi bu konuda geçmişe dönük olarak araç hasar kaydı sorgulama yapılabilmektedir. Bu bakımdan yeni araç almayı düşünen ya da herhangi bir araç için hasar durumunu öğrenmek isteyenler SMS servisinden yardım alabilir.

Araç hasar kaydı sorgulama işlemleri için işlem yapacakların SMS olarak göndereceği mesajda özel bir kalıp kullanılmaktadır. Bu bakımdan kişilerin araç hasar kaydı sorgulama işlemlerini yaparken, bu sorgulama kalıplarına uygun olarak mesaj göndermesi gerekmektedir.

Araç hasar kaydı sorgulama işlemleri için araç plakasını büyük harflerle yazarak 5664'e gönderebilirsiniz. Araç hasar kaydı sorgulama için yapılacak bu sorgu sonucunda araçların kaza durumları hakkında tüm bilgilere erişim sağlandığı gibi yapılan kazaların detayları da öğrenilmektedir. Bu bakımdan oluşan kaza sonrasında araçlarda meydana gelen hasarın miktarı, kaza tarihi gibi tüm detaylar öğrenilebilmektedir.

Araç hasar kaydı sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin belirtilen adımları takip edecek olmasının yanında kişilerin araç hasar kaydı sorgulama işlemleri için gerekli olan ücreti de ödemesi gerekmektedir. Araç hasar kaydı sorgulama ücreti 4 TL olarak belirlendiği için kişilerin yapacağı her araç hasar kaydı sorgulama işleminde ayrı ayrı 4 TL'nin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca tek bir sorgulamada birden fazla araç plakasının da girilmemesi gerekmektedir. Aksi halde sorgulama yapılmayacak ve kişiler herhangi bir bilgiye ulaşamayacaktır. Bu nedenle her bir sorgulamada bir plaka yazılmalıdır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4826.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more