Sözcü Plus Giriş

Snoop Dogg’dan Galatasaray formalı bir paylaşım daha!

Snoop Dogg, Amerikalı ünlü rapçi, Galatasaray formasıyla bir paylaşım yaptı ve soyunma odasına indi. Snoop Dogg'un paylaştığı bu fotoğraf sosyal medyada...

Güncellenme: 08:33, 07/07/2015
Snoop Dogg’dan Galatasaray formalı bir paylaşım daha!

Snoop Dogg, bu sefer de Galatasaray soyunma odasında! Amerikalı ünlü rapçi Snoop Dogg’un, instagram hesabından bir kez daha Galatasaray ile ilgili paylaşım yaptı. Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg'un, instagram hesabından bir kez daha Galatasaray ile ilgili paylaşım yaptı. Ünlü sanatçı bu kez sarı-kırmızılı takımın soyunma odasından bir fotoğrafı kendiyle özdeşleştirdi ve Snoop Dogg’un bu paylaşımı kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu.

Dünyaca ünlü Amerikalı müzik sanatçısı Snoop Dogg, daha önce de Wesley Sneijder ve Didier Drogba’nın fotoğrafında Drogba’nın kafasının yerine kendi kafasının photoshop’la yerleştirilmiş halini “GooooOoaaaaaaallll” yazarak paylaşmıştı.

SNOOP DOGG KİMDİR?

Calvin Cordozar Broadus, Jr. (d. 20 Ekim 1971) veya bilinen sahne adıyla Snoop Doggy Dogg, Snoop Dogg veya Snoop Lion, Grammy Ödülü’ne aday gösterilmiş Amerikalı bir rap müzik sanatçısı, albüm yapımcısı ve oyuncudur. Snoop Dogg, Batı Yakası hip-hop müziği icra eden bir MC ve Dr. Dre’nin keşfettiği isimlerden biri olarak tanınmaktadır. Snoop Dogg, lisedeyken Crips çetesinin bir üyesiydi ve mezun olduktan kısa süre sonra kokain bulundurmak suçundan tutuklandı ve üç yıl hapis yattı. 1992 yılında müzik kariyerine başlayan Snoop Dogg; Dr. Dre’nin ilk stüdyo albümü The Chronic’teki birkaç şarkıda Dre’ye eşlik etti. Snoop Dogg’un solo albümü Doggystyle, 1993 yılında Death Row Records etiketiyle yayımlandı. Doggystyle, dört kez platin plak kazandı ve “Who Am I (What’s My Name?)” ve “Gin & Juice” gibi hit singlelar piyasaya çıktı.

Snoop Dogg, Phillip Woldemariam’ın 1993’te ölümüyle ilgili suçlamalardan 1996’da aklandı. Tha Doggfather adını taşıyan 1996 çıkışlı ikinci albümü, 1998’den 2001’e kadar üç albüm yayımlayacağı No Limit Records ile anlaşmadan önce Death Row etiketiyle çıkardığı son albümü oldu. Snoop Dogg, 2002’de Paid tha Cost to Be da Boss albümü için Capitol Records ile anlaşma imzaladı ve 2004’te sonraki üç albümü için Geffen Records şirketine katıldı. Snoop Dogg, kuzeni Nate Dogg ve rapçi Warren G ile birlikte 213 adında bir grup kurdu ve 2004’te bir albüm çıkardılar. 2009 yılında Nation of Islam’a üye olduğu açıklandı. 1 Mart 2009’da, Nation of Islam’ın yıllık Saviours’ Day bayramı etkinliğine katıldı ve Louis Farrakhan’ı methetti. Snoop Dogg, organizasyona 1000 dolar bağışladı. 2012’de yaptığı Jamaika seyahati sonrası, Rastafari hareketine katıldığını açıkladı. Yeni sahne adı Snoop Lion’ı kullanarak, Reincarnated adında bir reggae albümü ve Jamaika deneyimini anlatan bir belgesel yayınladı.

Müziğin dışında, Snoop Dogg çeşitli film ve dizilerde rol aldı ve çeşitli televizyon programları sundu: Doggy Fizzle Televizzle, Snoop Dogg’s Father Hood ve Dogg After Dark. Ayrıca, bir lisenin futbol takımının koçluğunu yapmakta olan Snoop Dogg, yYaşadığı bazı yasal sorunlar nedeniyle Avustralya ve İngiltere’de yasaklıdır.