Reklamsız Sözcü

Sokak kedilerini zehirlediler

Bursa'nın Karacabey ilçesinde kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler sokak kedilerini zehirledi.

android-time 12:12
Sokak kedilerini zehirlediler
Bursa'nın Karacabey ilçesinde kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler sokak kedilerini zehirledi.

Bursa’nın Karacabey İlçesi’nde kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce zehirlenen sokak kedilerinden 4’ü telef olurken, 16 kedi ise veteriner müdürlüğünde tedavi altına alındı.

Foto: DHA – Zehirlenen kedilerden 4’ü telef oldu.

Karacabey’in Tavşanlı Mahallesi’nde sokakta yaşayan kediler kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tarım ilacı ile zehirlendi. Olay, mahalle sakinlerinden Coşkun Türkmen’in yolda yürürken telef olan 4 kediyi görüp zabıta ekiplerine haber vermesi sonucu ortaya çıktı. Kısa sürede belirtilen adrese gelen zabıta ekipleri ve belediyeye ait veteriner müdürlüğü çalışanları, Zehirlendikleri için yürümekte zorluk çeken 16 kediyi veteriner müdürlüğüne götürüp burada tedavi altına aldı. Kedilerin yiyecek ihtiyacını karşılayan Nazmiye Türkmen gördüğü manzara karşısında gözyaşlarını tutamayıp, “Bu havyanların karınlarını ben doyuruyordum. Ne istediler bunlardan?” dedi.

Karacabey Belediye Başkanı AKP’li Ali Özkan ise üzücü bir olay ile karşı karşıya kaldıklarını belirtip, “Hayvanları sevmeyen insanları sevemez. Kedileri zehirleyen kişilerin bulunması için ne yapılması gerekiyorsa onu gerçekleştireceğiz. Telef olmaktan kurtulan hayvanları ise tedavi edeceğiz” dedi.

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more