SÖZCÜ’nün haberi Meclis gündeminde

Sezgin Tanrıkulu, Sümerbank lojmanları ve Saraçoğlu lojmanlarıyla ilgili iddiaları Meclis’e taşıdı.

SÖZCÜ’nün haberi Meclis gündeminde

SÖZCÜ / ANKARA

Sezgin Tanrıkulu, Maliye'ye geçen ve “Eğitim amaçlı olarak bir vakıfa verileceği” belirtilen Sümerbank lojmanları ve Saraçoğlu lojmanlarıyla ilgili iddiaları Meclis'e taşıdı.

Maliye Bakanlığı, Sümerbank Lojmanları'nda oturan memurlara “Bir hafta içerisinde boşaltın” diye ihtar göndermiş ve memurlar da karakışın ortasında evlerini boşaltmak zorunda kalmışlardı. Tanrıkulu SÖZCÜ’de yer alan haber üzerine, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e şu soruları yöneltti:

“Özelleştirilme sonucu Maliye Bakanlığı'na geçen lojmanlar hangileridir?

Sümerbank'ın özelleştirilmesi sonucu Maliye'ye geçen lojmanların eğitim amaçlı olarak bir vakıfa verileceği iddiası doğru mudur? Bu vakıf hangisidir?

Maliye Bakanlığı'nın 2015 yılı itibariyle boşaltılmasını istediği lojmanlar hangileridir ve bu lojmanlarda kaç kişi kalmaktadır?

Maliye Bakanlığı lojmanlarının vakıflara tahsis kriterleri nelerdir? Maliye Bakanlığı'ndan 2010-2015 yıllarında yardım için talepte bulunan sivil toplum kuruluşu sayısı kaçtır?

Maliye Bakanlığı'ndan 2010-2015 yıllarında yardım için talepte bulunan sivil toplum kuruluşlarının hangilerine olumlu cevap verilmiştir?

Maliye Bakanlığı'ndan 2010-2015 yıllarında yardım için talepte bulunan sivil toplum kuruluşlarının hangilerine olumsuz cevap vermiştir? Olumsuz cevabın gerekçesi nedir?”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...