Reklamsız Sözcü

SSK Emekli Maaşı Sorgulama İşlemleri

SSK emekli maaşı sorgulama işlemleri sigortalı olarak çalışan kişiler tarafından yapılabilir. İşte SSK emekli maaşı sorgulama detayları...

android-time 15:42
SSK Emekli Maaşı Sorgulama İşlemleri
SSK emekli maaşı sorgulama işlemleri sigortalı olarak çalışan kişiler tarafından yapılabilir. İşte SSK emekli maaşı sorgulama detayları...

SSK emekli maaşı sorgulama için kişilerin internet üzerinden sunulan uygulamaları kullanması gerekir. Bu konuda SGK tarafından ne kadar emekli maaşı alırım adı ile özel bir uygulama kullanıma sunulmuştur. Esgm blog sitesindeki emekli maaş hesaplama yazısında da belirtildiği gibi kişiler ilgili uygulamayı kullanarak hizmet alabilir. Uygulamaya giriş ekranı ise şöyledir:

Resimde de görüldüğü gibi kişilerin SSK emekli maaşı sorgulama işlemlerinde doldurması gereken bir form bulunur. Formun doğru bir şekilde doldurulması ile bilgilere erişim sağlanabilir. Bu açıdan formda istenen tüm bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması ve ekranda işlemlere devam edilmelidir. Esgm blog sitesindeki SSK maaş sorgulama yazısında da belirtildiği gibi kişiler uygulama üzerinden kolay bir şekilde bilgi alabilir. Yapılan işlemlerde hiçbir ücret alınmaz. Bu bakımdan ücretsiz bir şekilde SSK emekli maaşı sorgulama yapılabileceğinden dolayı kişiler istediği zaman güncel maaş bilgisini online olarak öğrenebilir.

Sigortalı bir şekilde çalışan kişileri kapsayan uygulamalarda 3600 gün gibi kriterler getirilmiştir. Hesaplamalarda kişilerin güncel sigorta bilgileri üzerinden sorgulama yapıldığından dolayı hesaplama için yeterli bir primin olması gerekir. Resimde görülen formda, kişilerin sorgulama için basit kimlik bilgilerini girmesi gerekir.

Bilgilerin bu bakımdan elde edilmesi ve formun doldurulması çok kısa bir süre içerisinde yapılacaktır. Bu açıdan bakıldığında kişilerin SSK emekli maaşı sorgulama işlemlerinde çok kısa süresi çerisinde sonuca ulaşması ve merak ettiği bilgileri öğrenmesi mümkündür. Sigorta sicil numarası gibi bilgilerini bilmeyenler ise ilk olarak sigorta sorgulama yaparak bilgilerini öğrenmesi gerekir. Gerekli bilgiler alındıktan sonra forma girilebilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:5707.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more