Reklamsız Sözcü

SSK Gün Sorgulama

SSK gün sorgulama için e devlet girişi ile hizmet alabilirisiniz. SSK sorgulama hizmetlerinden online olarak yararlanabilirsiniz.

android-time 11:27
SSK Gün Sorgulama
SSK gün sorgulama için e devlet girişi ile hizmet alabilirisiniz. SSK sorgulama hizmetlerinden online olarak yararlanabilirsiniz.

Sigortası olan kişilerin her ay prim ödemeleri işveren tarafından yapılmaktadır. İşveren tarafından sigorta hesabına yapılan prim ödemeleri sayesinde kişilerin emeklilik için gerekli olan şartları sağlaması mümkün olurken bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da bulunmaktadır. Kişilerin SSK gün sorgulama yaparak bilgilerini takip etmesi ve prim ödemelerinin düzenli olarak yapılmasını sağlaması gerekir. Böylece sigorta üzerinden herhangi bir aksaklık olmayacak ve emeklilik konusunda kişilerin daha da fazla beklemesine gerek kalmayacaktır.

SSK gün sorgulama olarak işlem yapacak kişilerin e devlet üzerinden sunulan 4A hizmet dökümü bağlantısına tıklaması gerekir. 4A hizmet dökümü bağlantısı kişilerin sigorta açılış tarihinden itibaren yapılan tüm işlemlerinin görüntülemesini sağlayacaktır. Sigorta tarafından kayıt altına alınan bu işlemler sayesinde kişilerin hangi ay içerisinde ne kadarlık prim ödemesinin yapıldığını görmesi mümkündür. Bu açıdan SSK gün sorgulama için 4A hizmet dökümünün incelenmesi yeterli olacak ve böylece gerekli bilgiler sağlanacaktır. SSK sorgulama kapsamında tercih edilebilecek pek çok hizmet bulunurken en çok kullanılan ve yapılan işlem SSK gün sorgulama olmaktadır.

SSK gün sorgulama hizmetlerinden yararlanılması sırasında herhangi bir ücretin alınmaması ve aynı zamanda sigorta bilgilerinin direk Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanması, güncel ve resmi bilgilere ulaşılmasını sağlamaktadır. Sunulan hizmetler ve özellikleri neticesinde yoğun olarak kullanılmakta ve vatandaşlar sorgulama yaparak bilgilere ulaşmaktadır. Sizler de SSK gün sorgulama, SSK prim sorgulama gibi çeşitli konularda işlem yapmak için belirtilen adımları takip edebilir ve kolayca sigortanızı ait verilere ulaşabilirsiniz.

E devlet aracılığı ile sunulan SSK sorgulama hizmetlerinin yanında, kişilerin özel sayfası üzerinden de işlem yapması mümkündür. Bu konuda hizmetlerin sunulduğu sayfalara giriş yapılması ve sayfalarda yer alan formların kullanılması gerekmektedir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5026.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more