Sözcü Plus Giriş

SGK sigortası hakkında bilgi almak isteyenlerin internet üzerinden kullanıma sunulmuş SSK hizmet dökümü hizmetinden yararlanması yeterli olacaktır. Sigorta ile ilgili tüm detayların yer aldığı SSK hizmet dökümü sayesinde kişilerin sigortaları ile ilgili bilmediği bir ayrıntı kalmayacaktır. Böylece gerek farklı uygulamalar üzerinden işlem yapmak gerekse de sadece sigorta takibi için sizler de SGK sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

SSK hizmet dökümü almak isteyenlerin bu konuda ilk olarak e devlet girişi yapması gerekir. Giriş sonrasında ise SSK hizmet dökümünün seçilmesi ile birlikte ekranda kişinin sigorta bilgileri açılacaktır. Böylece SGK sorgulama üzerinden yapılacak inceleme ile birlikte kişilerin herhangi bir sorun yaşamadan sigorta bilgilerini alması kolaylaştırılmıştır. Sunulan hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin giriş yapması zorunlu olduğundan dolayı kişilerin bu konuda mutlaka ilk olarak giriş işlemlerini yapması gerekmektedir.

SSK hizmet dökümü 4A sigortalılar için geçerli bir hizmet olduğundan dolayı memur ya da Bağkurlular bu imkandan yararlanamamaktadır. Diğer sigorta türleri için de SSK sorgulamada olduğu gibi hizmet döküm alınması amacıyla aynı ekranda hizmetler listelenmektedir. SGK hizmetleri sayesinde tüm sigortalılar sigortalarını takip etme fırsatı bulmaktadır. Bu açıdan herhangi bir ayrım yapılmadan tüm sigortalılar için aynı durumlar geçerli olmaktadır. Sizler de sigorta detaylarınıza kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

SGK Hizmetleri Nelerdir?

SGK tarafından online sunulan pek çok hizmet bulunmaktadır. SGK hizmetlerine erişim sağlamak isteyenler, e devlet sistemini kullanmak zorundadır. Ne zaman emekli olurum gibi uygulamaların dışındaki tüm internet üzerinden kullanıma sunulan uygulamalar e devlete dahil edilmiştir. Bu nedenle kişilerin SGK hizmetleri için e devlet üzerinden işlem yapması gerekir. Giriş sonrasında kurumlar listesinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu bağlantısının seçilmesi ile birlikte SGK hizmetlerinin tümüne kolay bir şekilde erişim sağlanabilir. Üstelik hizmetlerin tümü ücretsiz olarak kullanıma sunulduğu için herhangi bir ücreti ödenmesine de gerek yoktur.

Yayınlanma Tarihi:09:24,