Sözcü Plus Giriş

SSK prim sorgulama ile SGK gün takibi

SSK prim sorgulama hizmetleri internet üzerinden yapılabilir. SSK sorgulama hizmetleri aracılığıyla sigortanız üzerinden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Güncellenme: 13:53, 26/11/2015
SSK prim sorgulama ile SGK gün takibi

SGK üzerinden sigortası olan kişilerin SSK prim sorgulama yaparak prim ödemelerini kontrol etmesi oldukça kolaydır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına sunulan bu hizmetlerden sizler de yararlanabilir ve böylece sigortanızı sürekli takip altında tutabilirsiniz. SSK prim sorgulama gibi hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin bu konuda e devlet üzerinden işlem yapması gerekmektedir. E devlet aracılığıyla ulaşılacak sigorta prim sorgulama hizmetleri sayesinde sigorta bilgilerinizi istediğiniz anda kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

SSK prim sorgulama işlemlerini yapacak olan kişilerin ilk olarak yapması gereken e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapmaktır. Sisteme giriş yaptıktan sonra ise SSK prim sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için 4A hizmet dökümünün seçilmesi gerekecektir. Hizmet seçimi ile birlikte kişilerin tüm sigorta dökümü ekranda yer alacak ve böylece bilgi alma kolaylaşacaktır. SSK sorgulama hizmetlerinden birisi olan SSK prim sorgulama sayesinde kişilerin sigorta açılış tarihi itibariyle sigortaları üzerinden yapılan prim ödemelerini görüntülemesi ve aynı zamanda incelemesi mümkündür. Sigorta ile ilgili tüm soru işaretlerinin SSK prim sorgulama işlemleri ile giderebilirsiniz.

SGK aracılığıyla sunulan ve kullanıma açılmış olan uygulamalardan yararlanmanız sizin için avantaj sağlayacaktır. Sunulan avantaj ile birlikte her zaman sigortanızı kontrol edebilecek durumda olmanız sizlere her zaman sigorta takibi yapılmasını ve sigorta üzerinden herhangi bir ihtimalde bulunulması halinde öğrenilmesini sağlayacaktır. Bu bakımdan emeklilik gibi planlarında herhangi bir erteleme, gecikme yaşanmasını istemeyen kişilerin çalıştıkları süre boyunca sigortaları üzerinden yapılacak olan prim ödemelerini yakından takip ederek herhangi bir ihmalde bulunulmasını önlemesi gerekmektedir. Özellikle geriye dönük prim ödeme gibi imkânlar sayesinde, eksik yatırılan primler için ek bir ödeme yapılması sağlanabilir ve böylece çalışılan günlerin eksiksiz bir şekilde sigorta üzerinde gösterilmesi ile olabilecek kayıp önlenebilir.

Yayınlanma Tarihi:08:10,