Reklamsız Sözcü

SSK Prim Sorgulama İle Toplam SGK Primlerinizi Öğrenin

SSK prim sorgulama için hizmet dökümü alınmalıdır. E devlet üzerinden alınabilen hizmet dökümü ile siz de SSK prim sorgulama yapabilirsiniz.

android-time 08:44
SSK Prim Sorgulama İle Toplam SGK Primlerinizi Öğrenin
SSK prim sorgulama için hizmet dökümü alınmalıdır. E devlet üzerinden alınabilen hizmet dökümü ile siz de SSK prim sorgulama yapabilirsiniz.

Kişilerin sigorta ile ilgili detaylara ulaşabilmesi adına SSK prim sorgulama, seçenekler arsında yer alır. Kişiler online olarak SSK prim sorgulama yaparak, sigorta üzerinden prim detaylarını öğrenebilir. Prim, kişilerin emekli olması adına önemli olduğundan dolayı SSK prim sorgulama işlemlerinin yapılması da gereklidir. Esgm-sgk.com sitesinde geçen SSK prim sorgulama yazısında işlemlerin e devlet üzerinden şifre yardımı ile yapılabileceği belirtilmektedir. SGK'nın e devlet üzerinden sunduğu hizmetlerde kişilerin herhangi bir ücret ödenmesine gerek yoktur.

SSK Prim Sayısı Sorgulama

SSK prim sorgulama için ilk olarak e devlete giriş yapılmalıdır. Giriş sonrasında SGK menüsünde yer alan 4A hizmet dökümü seçilmelidir.

Resimde de görüldüğü ve esgm blog sayfasında ki SSK sorgulama yazısında da belirtildiği gibi kişilerin yayınlanan döküm bilgilerini incelemesi yeterlidir. Prim için aylık olarak detaylar yer aldığı gibi genel toplam bilgileri de mevcuttur. Bu açıdan 4A hizmet dökümü alındıktan sonra prim açısından herhangi bir soru işareti kalmayacağı gibi kişiler istediği konuda prim için bilgi alabilir.

Toplam Ödenen Prim Sayısı Sorgulama

Kişilerin aylık ve yıllık prim dışında SSK prim sorgulama ile sigortadaki toplam prim miktarını öğrenmesi de mümkündür. Bu açıdan hizmet dökümünde yer alan toplam gün sayısına bakılmalıdır. Bu konuda yardımcı olması için toplam uzun vade gün sayısına bakılır. Resimdeki alan, kişilerin toplam ödenen prim sayısıdır.

2

Kişiler ekrandaki bölüme bakarak toplam prim sayısını öğrenebilir. Prim sayısının eksik olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi halde prim ödemelerindeki eksikler nedeniyle kişilerin emekli olması da kayıp süresi kadar ertelenir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:2507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more