Sözcü Plus Giriş

SSK prim sorgulama ve SGK borç sorgulama işlemleri

SGK borç sorgulama işlemleri kurumun hizmete sunduğu online işlemler arasında yer almaktadır. SSK prim sorgulama ve SGK prim borcu detayları haberimizde…

Güncellenme: 13:45, 26/11/2015
SSK prim sorgulama ve SGK borç sorgulama işlemleri

SGK tarafından sunulan hizmetlere ait herhangi bir borcun olup olmadığını öğrenmek isteyen kişiler SSK prim sorgulama hizmetlerinden yararlanarak bu konuda gerekli olan bilgileri öğrenebilirsiniz. Bu açıdan kişilerin işlemlerini online olarak yapması yeterli olacak ve bilgilere erişim sağlanacaktır.

SGK borç sorgulama işlemlerini yapacak olan kişilerin, yapması gereken işlemlerde e devlet üzerinden işlem yapılması gerekmektedir. E devlet aracılığı ile yapılacak olan işlemlerde kişilerin SSK prim sorgulama hizmetlerinden kolay bir şekilde yararlanabilirken, Bağkur ve Genel Sağlık Sigortası gibi sigorta hizmetlerine ait olan borç durumu kolay bir şekilde e devlet üzerinden yapılabilir. E devlet dışında SGK borç sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için web tahsilat servisi de kullanılabilir durumdadır.

Web tahsilat servisi üzerinden de yapılabilecek olan SGK borç sorgulama sayesinde kişilerin borçlarını online olarak farklı bir platformdan da sorgulayarak öğrenmesi mümkündür. SGK tarafından oluşturularak e devlet öncesinde kullanımda olan web tahsilat servisinde kişilerin ilgili hizmetlere ait borç sorgulaması yaparak durumlarını kontrol etmesi oldukça kolaydır. Sadece hizmetlerin seçilerek kimlik bilgilerinin girilmesi yeterli olacaktır. Böylece yapılacak işlemler sonrasında hizmete ait herhangi bir borcun olup olmadığı görülebilir.

SSK prim sorgulama olarak yapılacak işlemlerde kişilerin hizmetler arasından seçim yapması gerekir. Seçim sonrasında hizmete ait olan borçların döküm olarak listelenmesinin yanında ödeme adımları da çıkacaktır. Böylece kişiler SGK prim borcu sorgulama yaptıktan sonra borçlarını ödeme konusunda da online olarak sunulan hizmetlerden yararlanabilmektedir. Ödeme konusunda sadece kredi kartının kullanılabildiği SGK borç sorgulama ve ödeme işlemlerinde kişilerin bu konuda ödeme detayına da dikkat etmesi gerekmektedir. SGK borç sorgulama sonrasında kişilerin ödeme yapması zorunlu olmadığından sadece borç bilgisini öğrenmek isteyen kişilerin SGK borç sorgulama yapması yeterli olacaktır.

Yayınlanma Tarihi:09:09,