Reklamsız Sözcü

SSK sigorta sorgulama ile SGK prim gün sayısı nasıl öğrenilir?

SSK sigorta sorgulama hizmetleri kapsamında sigortalılar, SSK sigorta detaylarına ulaşabilir. İşte online olarak yapılabilecek SSK sorgulama işlemleri.

android-time 08:10
SSK sigorta sorgulama ile SGK prim gün sayısı nasıl öğrenilir?
SSK sigorta sorgulama hizmetleri kapsamında sigortalılar, SSK sigorta detaylarına ulaşabilir. İşte online olarak yapılabilecek SSK sorgulama işlemleri.

SGK tarafından hazırlanan online uygulamalar aracılığı ile sigortası olan tüm kişiler, SSK sigorta sorgulama yapabilmektedir. İnternet üzerinden yapılacak tüm SGK işlemlerinde kişilerin e devlet ve SGK resmi internet sitesini tercih etmesi gerekirken, belirtilen sitelerin dışında herhangi bir sitenin ya da uygulamanın kullanılmaması gerekmektedir. Kişilerin bilgi güvenliğinin sağlanması amacıyla, kesinlikle SSK sorgulama işlemlerinde resmi uygulamaların kullanılması gerekmektedir.

SSK sorgulama olarak da adlandırılan ve sigortalı kişiler tarafından yoğun olarak kullanılan SSK sigorta sorgulama işlemlerinde kişilerin e devlet üyeliğine de sahip olması gerekmektedir. E devlet üyeliği ile sisteme erişim sağlayabilecek olan sigortalılar, SSK sorgulama kapsamında sigorta detaylarını öğrenebilir. SSK sigorta sorgulama için 4A hizmet dökümüne tıklanması ve açılacak olan hizmet ekranı üzerinden incelme yapılması gerekir. Belirtilen döküm sayesinde SSK sigorta sorgulama olarak öğrenilmek istenen tüm bilgilere erişim sağlanabilir. Üstelik e devlet üzerinden yapılacak SSK sigorta sorgulama işlemlerinde ücret ödenmeyecek olması, hizmetleri daha da cazip kılmakta ve binlerce kişi tarafından online olarak SSK sorgulama yapılmaktadır.

SSK sigorta sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin e devlet için giriş yapabilir durumda olması önemlidir. Üyelik girişi yapmayan kişilere herhangi bir sorgulama hizmeti sunulmazken, üyelik girişi ile birlikte bu konudaki tüm sınırlamalar da kaldırılmaktadır. Devlet portalında yaşanan bu durum sadece SGK hizmetlerine özgü değildir. Bu nedenle online olarak resmi bir şekilde bilgi almak isteyen kişilerin üyelik açması zorunludur. SGK tarafından sigorta ve emeklilik konusunda bilgi alınabilmesi için pek çok hizmet geliştirilmiştir. Bu açıdan sigortalı olan ya da emekli olan kişilerin portal üzerinden hizmetleri seçmesi yeterli olacaktır. Bu sayede seçilen hizmet ile ilgili tüm detaylar ekranda yayınlanacak ve bilgiler üzerinden işlem yapılarak, sigorta takibi ve emeklilik durumu görüntülenecektir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4626.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more