Sözcü Plus Giriş

SSK sorgulama hizmetlerinden nasıl yararlanılır?

SSK sorgulama hizmetlerinden yararlanmak ve sigortası üzerinden SSK sorgulama yapmak isteyenlerin yapacağı işlemler haberin devamında…

Güncellenme: 13:43, 26/11/2015
SSK sorgulama hizmetlerinden nasıl yararlanılır?

SGK sigortası olan kişilerin sigortaları üzerinden bilgi alabilmesi ve işlemlerini yapabilmesi için resmi olarak sunulan uygulamaları kullanması gerekmektedir. Bu kapsamda kişilerin yapacağı işlemlerin başında SSK sorgulama olarak sunulan hizmetler gelmektedir. E devlet aracılığı ile ulaşabileceğiniz SSK sorgulama hizmetleri sayesinde sizler de kolay bir şekilde sigorta takibi yapabilir ve bilgi alabilirsiniz.

SSK sorgulama olarak yapılacak işlemlerde 4A hizmet döküm hizmeti üzerinden işlemler yürütülmektedir. Bu açıdan giriş yapıldıktan sonra SGK menüsü altında bulunan 4A hizmet dökümünün seçilmesi yeterli olacaktır. Yapılacak olan seçim ile birlikte kişilerin bilgi alması için detaylı bir şekilde sigorta dökümü ekranda yer alacaktır. Bu sayede tüm sigortalı kişiler SSK sorgulama kapsamında almak istedikleri bilgileri online olarak alabilmektedir. Tamamen ücretsiz olarak sunulan SSK sorgulama hizmetleri aracılığı ile bilgi alacak kişiler istedikleri zaman giriş yaparak hizmetlerden yararlanabilir.

SSK Sorgulama İşlem Detayları

SSK sorgulama hizmetleri kapsamında 4A, 4B ve 4C'ye özgü olarak ayrı ayrı hizmetler sunulduğu için kişilerin menüde yer alan 4A kategorisi doğrultusunda işlemlerini yapması gerekmektedir. İlgili kategoriden yapılacak seçimler ile birlikte kişilerin sigortaları üzerinden işlem yapması mümkün olacaktır. Aksi halde diğer sigorta hizmetlerinin seçilmesi, bu konuda hata mesajlarının alınmasına neden olacaktır.

Online olarak yapılacak sigorta sorgulama işlemlerinde kişilerin sigorta bilgileri SGK veri tabanı üzerinden alınmaktadır. SGK'da güncel olan bilgilerin sunulacağı hizmetler ile birlikte hem güncel hem de resmi bilgiler alınacaktır. İlgili hizmetten yararlanmanız için sizler de kolay bir şekilde işlem yapabilir, belirtilen adımlar dâhilinde SSK sorgulama ile SGK şubelerine gitmenize gerek kalmadan sigortanızı takip edebilirsiniz. Üstelik internet üzerinden erişebileceğiniz hizmetlerin sürekli kullanılabilir durumda olması ve herhangi bir sınırlamanın da bulunmaması bu konuda büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Yayınlanma Tarihi:09:33,