Sözcü Plus Giriş

SSK sorgulama ile SGK gün sorgulaması yapma yolları

SSK sorgulama hizmetlerine online ulaşarak SGK gün sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. SSK sorgulama için e devlet girişi yapmalısınız.

Güncellenme: 13:38, 26/11/2015
SSK sorgulama ile SGK gün sorgulaması yapma yolları

Bugün yazımızda sizlere SSK sorgulama hizmet detaylarını anlatacağız. SGK tarafından kişilere hayat güvencesi sunulmuş olup sigortalı bir şekilde çalışan kişiler hem çalışma süresi boyunca çeşitli haklara sahip olmakta hem de sigorta üzerinden emekli olarak yaşam güvencesine alabilmektedir. Bu açıdan sigorta çok önemli bir hizmet olarak günümüzde kullanılmaktadır. Çalışan kişiler için yaptırılması zorunlu olan sigorta için sizler de çalıştığınız süre için de talepte bulunabilir ve sigortalı olarak çalışabilirsiniz. Sigortasız işçi çalıştırmak ceza gerektiren bir davranış olduğundan dolayı sigorta hakkı elinden alınan işçilerin bu konuda şikayet etme hakkı da bulunmaktadır. Yapılacak olan şikayet ile birlikte gerekli işlemler yapılacak ve cezalar verilecektir.

Sigortalı olarak çalışan kişilerin yapması gereken SSK sorgulama hizmetlerinden yararlanarak sigorta takibinin gerçekleştirilmesidir. Sigorta prim ödemelerinde herhangi bir ihmalin yapılmaması adına kişilerin sigortaları üzerinden sık sık SSK gün sorgulama yaparak takipte bulunması oldukça önemlidir. Online olarak yapılan SSK sorgulama hizmetleri için e devlet kullanılmalıdır. E devlet üzerinden yapılacak SSK gün sorgulama ile birlikte merak edilen tüm konularda sigorta için bilgi sağlanması mümkündür. Bu açıdan sizler de SSK sorgulama işlemleri ile sigortanızı dair çeşitli konularda bilgi alabilirsiniz.

SSK sorgulama kapsamında hizmet dökümü üzerinden bilgi alınması kişiler için yeterli olacaktır. Sigortaya dair prim, gün, hizmet yılı ve süresi gibi tüm detaylar hizmet dökümü üzerinden öğrenilmektedir. Bu açıdan kişilerin sigortalarına dair merak ettiği tüm detaylar için online olarak işlem yapılması ve hizmet dökümüne ulaşması yeterli olacaktır. SSK gün sorgulama kapsamında yapılacak olan tüm işlemler e devlet aracılığıyla ücretsiz olarak sunulduğundan dolayı kişilerin herhangi bir şekilde ücret ödemesine gerek kalmayacaktır. Bu konudaki tek kriter kişilerin e devlet üyeliğinin mevcut olmasıdır. Üyelik girişi yapıldıktan sonra tüm SSK sorgulama hizmetlerine erişim sağlanabilecektir. Aksi halde kişilerin online olarak yapabileceği herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Yayınlanma Tarihi:08:44,