Reklamsız Sözcü

SSK Sorgulama İşlemlerini E Devletten Nasıl Yapabilirsiniz?

SSK sorgulama için e devlet kullanılabilir durumdadır. Sisteme giriş yapan kişiler SSK sorgulama ile sigorta bilgilerini görüntüleyebilir.

android-time 08:14
SSK Sorgulama İşlemlerini E Devletten Nasıl Yapabilirsiniz?
SSK sorgulama için e devlet kullanılabilir durumdadır. Sisteme giriş yapan kişiler SSK sorgulama ile sigorta bilgilerini görüntüleyebilir.

Sigorta üzerinden yapılan prim ödemeleri, sigortanın toplam bilgileri gibi detaylı işlemlerde SSK sorgulama yapılmalıdır. SGK tarafından kullanıma sunulan resmi uygulamalar aracılığı ile sigortanın güncel dönem içerisindeki hareketleri görülebilir. Sigorta ile ilgili bilgi almak için 4A hizmet dökümü gibi sigorta türleri için özel olarak oluşturulan hizmetler tercih edilmelidir. Hizmet dökümüne tıklandığında sigortanın ilk açılış tarihinden sorgulama tarihine kadar geçen süre içerisindeki tüm sigorta işlemleri görüntülenebilir. Böylece her ay içerisinde iş veren tarafından yapılan prim ödemeleri başta olmak üzere sigorta kapsamındaki tüm bilgiler öğrenilebilir. Üstelik tüm hizmetler ücretsizdir.

E Devlet Şifresiyle SSK Sorgulama

E devlet şifresiyle SSK sorgulamada, e devlete giriş yapıldığında üyelik giriş bölümüne TC kimlik numarası ile birlikte e devlet şifresi girilmelidir. Sisteme üyelik bilgileri ile giriş yapıldığında ise SSK sorgulama ekranındaki engelleme kaldırılarak kişilerin sigortasını takip etmesi sağlanır. Bu bakımdan tüm sigortalılar için geçerli olan ilgili hizmetten yararlanarak sizler de SSK sorgulama yapabilir, sigortanızın güncel durumunu kontrol edebilirsiniz.

E DEVLETE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TC İle SSK Sorgulama

TC ile SSK sorgulama işlemlerinde önceki yıllarda kullanımda olan E SGM hizmet sorgulama ekranı kullanılırken, sistemin kapatılması nedeniyle artık böyle bir imkan bulunmamaktadır. Bu nedenle TC ile SSK sorgulama ve benzeri tüm sigorta sorgulama işlemlerinde kişilerin yukarıda belirtilen e devlet SSK sorgulama hizmetlerini takip etmesi gerekmektedir. Mevcut sistemde sigorta bilgilerine erişim sağlanabilecek tek resmi kaynak e devlettir. Ücretsiz bir şekilde 4A, 4B ve 4C gibi tüm sigorta türleri için e devletten yardım alınarak sigorta takibi yapılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1807.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more