Reklamsız Sözcü

SSK Sorgulama İşlemlerini E Devletten Nasıl Yapılır?

SSK sorgulama için sigortalılar e devletten yararlanabilir. E devlet üzerinden SSK sorgulama için özel hizmetler açılmıştır.

android-time 09:10
SSK Sorgulama İşlemlerini E Devletten Nasıl Yapılır?
SSK sorgulama için sigortalılar e devletten yararlanabilir. E devlet üzerinden SSK sorgulama için özel hizmetler açılmıştır.

Sigorta sorgulama konusunda işlem yapmak isteyenlerin e devlet üzerinden işlem yapması gerekirken, e devlet için üyelik de gerekir. Esgm-sgk bilgi paylaşım blog sayfasında yer alan SSK sorgulama yazısında e devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde bilgi alınabileceği ifade edilir. Kişiler SSK sorgulama için hiçbir ücret ödemesine gerek yoktur ve tüm hizmetlerde olduğu gibi SGK hizmetlerinde de sadece üyelik girişinin yapılması yeterlidir.

E Devlet Şifresiyle SSK Sorgulama

SSK sorgulama için e devlet şifresi ile sisteme giriş yapılmalıdır. E devlet giriş bölümündeki formda TC kimlik numarasının yanında şifre de girilmelidir. Üyelik bilgilerini doğru olması halinde kişiler SSK sorgulama ekranına ulaşır. SSK sorgulama için tercih edilen hizmetler listesi şöyledir;

Resimde de görüldüğü gibi sadece sigorta bilgileri için değil, SSK sigortası üzerinden emekli olan kişiler de e devlet üzerinden işlem yapabilir durumdadır. SSK sorgulama için 4A hizmet dökümü seçilmelidir. Bu konuda hizmetler listesinde yer alan 4A hizmet dökümüne tıklanması yeterli olur. Sigortasorgulama gen tr blogunda yer alan SSK sigorta sorgulama yazısında sigorta için bilgi almak isteyenlerin dökümü çok iyi incelemesi gerektiği belirtilir. 4A hizmet dökümü alındıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran açılır.

Bu ekranda SSK sorgulama kapsamında kişiler sigorta bilgilerini inceleyerek bilgi alabilir. Hizmet dökümünde sigorta ile ilgili tüm detaylar yer alır. Böylece SSK sorgulama sayesinde sigortaya dair tüm veriler elde edilerek, işlemler tamamlanabilir. Emeklilik sorgulama gibi farklı uygulamalarda dahi sigorta bilgileri istendiğinden dolayı kişilerin sigorta detaylarına nasıl ulaşacağını öğrenmelidir. Belirtilen adımların takip edilmesi ile birlikte herkes sigorta bilgilerini öğrenebilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:2607.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more