Süleyman Karaman kimdir? Süleyman Karaman da adaylık için istifa etti!

Milletvekilliği adaylığı için bir istifa daha! Süleyman Karaman milletvekiliği adayı olmak için TCDD'de istifa etti. Peki Süleyman Karaman kimdir?

Süleyman Karaman kimdir? Süleyman Karaman da adaylık için istifa etti!

Milletvekilliği aday adalığı için son gün de kamu da istifa rüzgarı devam ediyor. İstifa eden bürokratlar arasında Süleyman Karaman da katıldı. AKP’den milletvekiliği aday adayı Süleyman Karaman 2002’den bu yana TCDD Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyordu. Peki Süleyman Karaman kimdir, işt detaylar…

SÜLEYMAN KARAMAN KİMDİR?

1956 Erzincan Refahiye doğumlu olan Süleyman Karaman 1978 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi’nden mezun oldu. 1981 yılında İTÜ Makine Fakültesi’nde Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı. 1981 yılında İTÜ Makine Fakültesi’nde Asistan olarak göreve başlayan Süleyman Karaman 1984 yılına kadar doktora çalışmalarının yanı sıra aynı Fakülte’de Yardımcı Öğretim Görevlisi olarak teknik resim ve makine bilgisi dersleri verdi.

1994 yılında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT (İstanbul Elektrik, Tramvay ve Tünel İşletmeleri) Genel Müdürlüğü’ne Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Süleyman Karaman bu görevini 2003 yılında TCDD İşletmesi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atandı. Eylül 2004’de görevden alınan Süleyman Karaman, 8 Temmuz 2005’de mahkeme kararı ile TCDD Genel Müdürlük görevine iade edildi.

Süleyman Karaman’ın TCDD’deki görevi döneminde iki büyük tren kazası yaşandı. Sakarya Pamukova’da temmuz 2004’te meydana gelen hızlandırılmış tren kazasında 41 kişi yaşamını yitirmişti. 2008’de Kütahya’da meydana gelen tren kazasında ise 9 kişi yaşamını yitirmiş; 37 kişi yaralanmıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...