Sözcü Plus Giriş

Taksim’de polis müdahalesi!

İran'da tecavüzden kurtulmak için, çalıştığı otelden atlayarak intihar eden Farinaz için Taksim'de eylem yapmak isteyen gruba polis müdahale etti.

Güncellenme: 20:09, 10/05/2015
Taksim’de polis müdahalesi!

Taksim’de, İran’ın Mahabad kentinde tecavüzden kurtulmak isterken, çalıştığı otelin dördüncü katından atlayarak intihar ettiği belirtilen  Farinaz Hosreveni icin, eylem yapmak isteyen bir gruba polis müdahale etti. Türkiye’ye gelen Suriyeli Kürtlerden oluşan gruptan 5 kişi gözaltına alındı.

Suriyelilerle mahalle sakinleri kavga etti

Suriyelilerle mahalle sakinleri kavga etti

Taksim Meydanı’nda saat 14.30 sıralarında toplanan yaklaşık 100 kişi, İran’da cinsel saldırıdan kurtulmak için intihar ettiği iddia edilen Ferinaz Hosreveni’nin fotoğraflarını açtı.. Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetimi  bayrağı taşıyan grup slogan atmaya başladı. Bu sırada ilk müdahale meydanda bekleyen sivil polislerden geldi.  Polisler grubu ellerindeki bayrakları almaya çalıştı. Bir süre sonra gelen takviye ekiplerin yardımıyla grup  meydandan uzaklaştırıldı. Gruptan bazılarının direnmesi üzerine polis 5 kişiyi gözaltına aldı. Bu sırada küçük çaplı arbede yaşandı. Aralarından kadın ve çocukların da bulunduğu grup, çevik kuvvet ekiplerinin gelmesiyle, Tarlabaşı Caddesi yönünde dağıldı. Gözaltına alınan 5 kişi,  polis merkezine götürüldü.

Yayınlanma Tarihi:17:22,