Sözcü Plus Giriş

Taksim’de son durum

1 Mayıs nedeniyle Taksim Meydanı'na görevli personelin dışında sadece gazeteciler alınıyor.

Güncellenme: 11:29, 01/05/2015
Taksim’de son durum

Habip ATAM-İSTANBUL

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde kutlamalara izin verilmeyen Taksim Meydanı ve çevresi ile Beşiktaş’ta çok sayıda çevik kuvvet polisi görev yerlerini aldı. İşte dakika dakika yaşananlar…

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla şehir dışından takviye olarak İstanbul’a getirilen polislerle birlikte görev alacak çevik kuvvet polisleri, İstanbul’da önceden belirlenen yerlerinde konuşlandı. Sabah saat 05.30 itibariyle Taksim Meydanı ve çevresine İETT otobüsleriyle çok sayıda çevik kuvvet polisi getirildi. Ayrıca Beşiktaş Barbaros Bulvarı ve Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi önünde de çevik kuvvet polisleri ve TOMA’lar tedbir aldı. Başbakanlık Ofisi’nin önü demir bariyerler ile kapatıldı. Polislerin aldığı güvenlik tedbirleri artarak devam ediyor.

TÜRK-İŞ TAKSİM’DE

Türkiye İşçi Sendikaları Konfedarasyonu’na bağlı bir grup (TÜRK-İŞ) Taksim’de Kazancı yokuşuna karanfil ve çelenk bırakarak 1 Mayıs 1977’de hayatını kaybeden emekçileri andı.

‘KORSAN’ GÖSTERİ!

Öte yandan saat 11:00 sıralarında alana hızla giren yaklaşık 50 kişilik bir grup sloganlar eşliğinde Anıt etrafında toplandı. Bir süre slogan atan grup daha sonra dağıtıldı.

Yayınlanma Tarihi:07:57,