Sözcü Plus Giriş

Taşdelen gençlerle buluştu

Çankaya Kaymakamlığı ve Çankaya Belediyesi’nce düzenlenen 19 Mayıs kutlamaları Dikmen Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Güncellenme: 16:57, 19/05/2015
Taşdelen gençlerle buluştu

Çankaya Kaymakamlığı ve Çankaya Belediyesi'nce düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Dikmen Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Belediye tarafından 19 Mayıs kutlamaları için tamamen yenilenen okul bahçesinde yapılan törene, Çankaya Kaymakamı Aydın Ergün, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya, Çankaya Belediyesi Başkan Vekili Kadir Yıldırım, mahalle sakinleri, öğrenci velileri ve öğretmenler katıldı.

SMP Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Ertürk konuşmasında, şehitler verilerek, yokluklar içinde özveriyle kurulan Cumhuriyet'in gençlere emanet edildiğini, yetişen nesillerin de bu kutsal emanete karşı görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getireceklerini söyledi. Gençlik adına konuşan öğrenci Özgür Yılmaz ise, milletin bağrından yetişen neslin, Ata'nın kutsal emanetini canları pahasına koruyacaklarına and içtiklerini aktardı.
Okul korosunun seslendirdiği Kurtuluş Savaşı Orotoryosu eşliğinde Anadolu'nun dört bir köşesinden halk tiplemeleriyle canlardırma yapan öğrencilerin büyük alkış aldığı kutlama, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata'ya Cevabı ile devam etti.
Tören spor gösterileri, marşlar ve Çankaya Belediyesi Hoy Tur Halk Dansları Topluluğu'nun Karadeniz Esintileri gösterisi ile devam etti.

Kutlamalar, okul atletleri tarafından Samsun'dan getirilen Türk Bayrağı'nın meşaleler eşliğinde tören alanında dalgalandırılmasıyla sona erdi. Kendisine sunulan bayrağı öpüp başına koyarak kabul eden Taşdelen, genç öğrenciye teşekkür etti.
Okuldaki yenileme çalışmaları hakkında Kaymakam Ergün'e bilgi veren Başkan Alper Taşdelen, bayram kutlamalarının ardından öğrenci, öğretmen ve velilerle tek tek sohbet ederek, mahalleye en kısa sürede yeniden geleceğini söyledi.