Taşeron işçinin bu fotoğrafına ilginç açıklama geldi!

Taşeron işçinin bir direk gibi kullanıldığı fotoğraf sosyal medyada olay olmuş, taşeron işçiye yapılan bu harekete karşı tepkiler çoğalınca açıklama yapıldı

Taşeron işçinin bu fotoğrafına ilginç açıklama geldi!

Afyon’da çekilen bu fotoğrafta sosyal medyada olay olmuş ve taşeron işçinin adeta direk olarak kullanılmasına tepkiler çığ gibi büyümüştü. Taşeron işçinin bu fotoğrafı ile ilgili olarak bugün bir açıklama geldi. Taşeron işçinin neden o şekilde durduğuna yapılan açıklama da fotoğraf kadar ilginçti. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, taşeron işçi ve fotoğrafla ilgili olarak açıklama yaptı.

Afyonkarahisar'da okulların 3 gün tatil edilmesine neden olan ve kent merkezinde yarım metreyi aşan kar yağışının durmasının ardından temizlik çalışmalarına başlandı. Kar temizleme çalışmaları bu sabah belediye binası yakınlarındaki Ordu Bulvarı'ndan başlatıldı. Temizlik çalışmaları sırasında bir esnafın çekip sosyal medyada yayınladığı ilginç fotoğraf olay oldu.

Bulvarın bir yönünü trafiğe kapatmak için emniyet şeridi çekilirken, şeridin bir ucu çöp tenekesine bağlandı ancak diğer ucu için bağlanacak yer bulunamadı. Bunun üzerine şeridin ucu, belediyenin taşeron firma işçisinin koluna bağlandı. Yaklaşık 10 dakika boyunca iş makinelerinin kar temizliği yapılacak caddeye girmesi için koluna bağlanan emniyet şeridiyle bekleyen taşeron işçi, makinelerin gelmesinin ardından şeridi bıraktı.

“TAŞERON İŞÇİYE O ŞEKİLDE BİR TALİMAT VERİLMEDİ”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kar temizleme çalışması yapılırken bir taşeron işçinin güvenlik şeridi koluna bağlı olarak görüldüğü fotoğrafın internet medyası ve sosyal paylaşım sitelerinde eleştirilmesine ilişkin, “Belediyemizin herhangi bir yetkilisinin talimatı olmaksızın bir temizlik işçimiz tamamen o andaki kendi kararıyla şeridi koluna bağlamıştır ve kendi beyanına göre bu iş en fazla 5 dakika sürmüştür” dedi.

Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’da belki de son 10-20 yılın en yoğun kar yağışlı senesinin yaşandığını söyledi. Yılbaşından hemen sonra iki gün üst üste yağan karın kalınlığının 40 santimetreyi geçmediğini ancak meteorolojik verilere göre şu anda bu miktarın 53 santimetre olduğunu vurgulayan Çoban, Temizlik İşleri ile Fen İşleri Müdürlükleri ekiplerinin bu konuda sahada yoğun bir çalışma yürüttüğünü anlattı.

Bu sırada çekilen bir fotoğrafın internet medyası ve sosyal paylaşım sitelerinde kendileri bakımından olumsuz haberlere konu edildiğini dile getiren Çoban, şöyle konuştu:

“Bu haber özellikle bir Afyonkarahisarlı olarak, aynı zamanda istihdam sağlayan bir kurumun başı olarak beni çok üzmüştür. Maalesef özellikle büyük gazetelerimizin haber sitelerinde olay öylesine abartılmıştır ki hakkaniyetten uzak, adaletten uzak, tamamen gerçeğe aykırı ve iftira niteliği taşıyan bir haber verilmiştir.”

TAŞERON İŞÇİNİN KENDİ KARARI!

“Bugün şehir merkezimizde Temizlik İşlerine bağlı ekiplerimiz yani taşeron işçilerle beraber yapılan çalışmalarda, belediyemizin herhangi bir yetkilisinin talimatı olmaksızın bir temizlik işçimiz tamamen o andaki kendi kararıyla şeridi koluna bağlamıştır ve kendi beyanına göre bu iş en fazla 5 dakika sürmüştür. Kaldı ki saatlerce bir taşeron işçinin orada bekletilmesi asla söz konusu olamaz.”

Çoban, karla mücadele çalışmalarında, şerit çektikten sonra çalışmalar bitinceye kadar trafikle ilgili olumsuz bir duruma anında müdahale edebilmek için bir görevliyi bu alanda beklettikleri bilgisini verdi.

TAŞERON İŞÇİ “ELLERİM ÜŞÜMESİN DİYE YAPTIM” CEVABINI VERDİ

Söz konusu taşeron işçi Ali Karakazım’ın da itfaiye aracının geçişinden sonra şeridi tekrar bağlayıp çıkarmamak amacıyla fotoğraftaki gibi davrandığını aktaran Çoban, “Sorduğumuz zaman, ‘Ellerim üşümesin diye böyle bir şey yaptım’ gibi bir cevap vermiş. Haberlerde belirtildiği gibi ‘insanlık ayıbı’, ‘saatlerce direk gibi beklettiler’, bunlar tamamen yalandır, iftiradır. Bu yalan haberi yapanları, iftira edenleri kınıyorum” ifadesini kullandı.

Karakazım ise şeridin kolunda saatlerce kaldığı iddiasının doğru olmadığını belirtti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...