Sözcü Plus Giriş

SGK tarafından sağlanan imkanlar ile birlikte sigortası üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin SSK hizmet dökümü alması gerekmektedir. SSK hizmet dökümü sayesinde sigortanın başlangıç tarihinden itibaren tüm detayların görüntülenmesi mümkündür. Bu açıdan SSK hizmet dökümü alarak sigorta ile ilgili merak edilen bilgiler kolay bir şekilde öğrenilebilir. Sigortası olan tüm kişiler tarafından yapılabilecek olan SSK prim sorgulama hizmetlerinde, SSK hizmet dökümü alma işlemlerinin bilinmesi gerekmektedir.

SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

SSK prim sorgulama işlemlerini yapacak olan sigortalıların, bu kapsamda e devlet sistemini kullanması gerekmektedir. SGK tarafından online olarak oluşturulan uygulamaların e devlet üzerinden kullanıma sunulması nedeniyle kişilerin e devlet üyelikleri ile sisteme erişim sağlaması gerekir. Erişim sağladıktan sonra sistemde yer alan tüm hizmetlerin kurumlar üzerinden sıralaması yapılacaktır. Bu ekran üzerinden ilk olarak SGK, ardından da 4A hizmet dökümü seçeneklerinin seçilmesi ile birlikte SSK hizmet dökümü alma işlemleri de tamamlanmış olacaktır. Hizmete tıklanmasının ardından ise sigorta ile ilgili döküm ekranda yer alacaktır. SSK hizmet dökümü alma noktasında sorun yaşayan kişilerin, belirtilen adımları takip etmesi yeterli olacaktır. Sizler de bu şekilde üstelik kısa süre içerisinde SSK hizmet dökümü alabilirsiniz.

SSK prim sorgulama kapsamında yapılacak olan SSK hizmet dökümü üzerinden alınabilecek olan bilgiler şöyledir; işe giriş ve çıkış tarihleri, sigorta başlangıç tarihi, aylık prim ödeme miktarları ve çalışılan gün sayısı, yıllık ve aylık bazda prim ödeme durumları, toplam prim ve kazanç miktarı. Online olarak yapılacak sorgulama sonrasında belirtilen bilgileri tüm sigortalıların öğrenmesi mümkündür. Emeklilik hesaplama gibi işlemlerde sigorta bilgilerine ihtiyaç duyan ya da sigorta takibi yapmak isteyen kişiler, belirtilen bilgiler üzerinden ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Online olarak yapılacak işlemlerde ücret ödenmesine gerek kalmadığı gibi e devlet üyeliğinin olması yeterlidir. Böylece istenildiği an SGK hizmetlerinden yararlanılabilir.

Yayınlanma Tarihi:07:56,