Sözcü Plus Giriş

Temel kazısında kuyumcu çöktü: 1’i ağır, 3 yaralı

AYDIN'da, tek katlı müstakil binadaki kuyumcu dükkanı yanında kazılan temel çukuru nedeniyle büyük bir gürültüyle çöktü.

13:58 -
Temel kazısında kuyumcu çöktü: 1’i ağır, 3 yaralı

Doğu Gazi Bulvarı, Maliye Girişi Köşesi’ndeki Mustafa Çevik’in sahibi olduğu kuyumcu dükkanı, bugün saat 10.00 sıralarında bir anda çöktü. İşyerinde tezgahtar olan Ali Topal (28), ziyaretine gelen misafiri Orhan Gümüşdere (28) ve bu sırada servis yaptığı öğrenilen çaycı Hakan Tütüncüoğlu (31), göçük altında kaldı. Bitişiğine yapılacak inşaatın kazılan temel çukuru nedeniyle çöktüğü binada göçük altında kalan 3 kişinin kurtarılması için çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine polis, 112 Acil Servis, itfaiye ve Aydın İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri sevk edildi. İtfaiye ve AFAD ekipleri göçükteki yaralıyı kurtarmak için seferber olurken, polis, etrafa saçılan altınların çalınmasını önlemek için enkazın çevresinde adeta etten duvar ördü. Göçük altından ilk olarak hafif yaralanan Ali Topal ve misafiri Orhan Gümüşdere çıkartıldı. Enkazdan en son çıkartılan ise ağır yaralı Hakan Tütüncüoğlu oldu. Üç yaralı da amsulanslarla Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı. Binanın yıkılmasına neden olan temel çukurunda düzenleme yapan 8 işçinin olaydan 10 dakika önce çay molası vermesi olası bir faicayı önledi.

Öte yandan enkaz altında kalan altınların toplanması için işyeri sahibinin yakınları seferber oldu. Polisin enkaz kaldırılana kadar altınların talan edilmesini önlemek için önlem alacağı bildirildi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more