Sözcü Plus Giriş

TIR’ı AKP binasının önünde yakacaktı!

Denizli'de 53 yaşındaki İ.D, AKP İl Başkanlığı önüne park ettiği TIR'ın şoför mahaline kendini kitleyip, ardından da benzin dökerek ateşe vermek istedi.

Güncellenme: 22:37, 04/05/2015
TIR’ı AKP binasının önünde yakacaktı!

Denizli’de AKP İl Başkanlığı önüne park ettiği TIR’ın şoför mahaline kendini kitleyip, ardından da benzin dökerek ateşe vermek isteyen 53 yaşındaki İ.D., polisler tarafından güçlükle ikna edilip, araçtan indirildi. Olayın AK Parti ile bir ilgisinin olmadığı, TIR’ın buraya park edilmesinin tamamen tesadüf olduğu bildirildi.

Evli ve iki çocuk babası İ.D., bugün saat 15.30 sıralarında, motosiklet yüklü 15 RA 723 plakalı TIR’ı, Denizli İl Emniyet Müdürlüğü binası karşısındaki AK Parti Denizli İl Başkanlığı önüne park etti. Daha sonra TIR’ın etrafına benzin döken İ.D., ardından kendini şoför mahaline kilitledi. Buraya da benzin döken İ.D., eline aldığı çakmakla TIR’ı ateşe vereceğini söyledi. Çevredekilerin haber vermesi üzerine gelen polis ekipleri, yolu araç ve yaya trafiğine kapatıp, İ.D.’yi ikna etmek için uzun süre çaba sarfetti.

Demirtaş'tan güvenliğe uyarı: Nazik olun

Demirtaş’tan güvenliğe uyarı: Nazik olun

Bir ara camı açarak polislerle konuşan İ.D., “29 bin lira vererek dorsesiz ikinci el bir TIR aldım. Borcunu da çalışıp, ödedim. Ancak, TIR’ı satın aldığım kişi senetlerimi geri vermediği gibi bir de 17 bin lira borç çıkarttı. TIR’ın bazı evrakları eksik olduğu için nakliye de yapamıyorum, mağdurum. Kendimi de TIR’ı da yakacağım” dedi.

Polislerin, kendisine gereken yardımı yapacaklarını belirtip, sakin olmasını istedikleri İ.D. ikna olup, elindeki çakmağı bırakıp, TIR’dan indi. İ.D., ifadesine başvurulmak üzere Kınıklı Polis Merkezi’ne götürülürken, itfaiye TIR’ı köpükle yıkadı.

Saray anketinden hezimet çıktı

Saray anketinden hezimet çıktı

AK Parti Denizli İl Başkanı Şahin Tin ise, olayın partileriyle bir ilgisi olmadığını belirtip, İ.D.’nin sorunun çözümü için yardımcı olacaklarını söyledi. Tin, İ.D.’nin TIR’ı tesadüfen partilerinin önüne park ettiğini kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:20:51,