Sözcü Plus Giriş

TOFAŞ’tan beklenen açıklama

TOFAŞ’tan iş bırakma eyleminin sona ermesine yönelik resmi açıklama geldi. TOFAŞ, "Hiçbir çalışanımızla ilgili yasal işlem yapılmayacak" ifalerini kullandı.

Güncellenme: 00:45, 25/05/2015
TOFAŞ’tan beklenen açıklama

Şirketten yapılan resmi açıklamada, “ Bir süredir sektörümüzde üretimin durmasına neden olan eylemlerin, Tofaş’ta uzlaşma ile sonuçlanması ve fabrikamızda üretimin başlaması hem bizler hem de çalışanlarımız açısından sevindirici bir gelişmedir. İş barışının, Tofaş’ta olduğu gibi, en kısa sürede sektör genelinde de sağlanması Türk otomotiv sektörünün tüm paydaşlarına değer yaratması ve küresel itibarı açısından son derece önemlidir.

Renault'tan tehdit gibi açıklama

Renault’tan tehdit gibi açıklama

 

Babacan'dan

Babacan’dan “dönek” açıklaması!

Bu açıdan, devam eden eylemlerin de bir an önce barışçıl şekilde sonlanmasını ve sektörümüzün tüm gücüyle Türkiye ekonomisine katkı sunmaya devam etmesini diliyoruz” dedi.

“KİMSE İŞTEN ÇIKARILMAYACAK!”

“Diğer taraftan, çalışanlarımızla uzlaştığımız koşullar konusunda bazı medya organlarında gerçekleri yansıtmayan bilgiler yer almaktadır. Varılan uzlaşma neticesinde, iş başı yapan hiçbir çalışanımızla ilgili yasal işlem yapılmayacak, sendikadan istifa eden hiçbir çalışanımız işten çıkarılmayacaktır. Çalışanlarımıza ilave maddi katkı sağlanması için de bir çalışma yürütülecektir. Bu kapsamda öncelikli olarak, çalışanlarımıza ay sonuna kadar seyyanen 1000 TL katkı sağlanacaktır. Diğer maddi katkılar 1 ay zarfında belirlenecektir. Çalışmalar sonuçlandığında, koşulları çalışanlarımız ve kamuoyu ile paylaşacağımızı bilgilerinize sunarız.”

Ford üretime yeniden başlıyor

Ford üretime yeniden başlıyor

Yayınlanma Tarihi:00:19,