Sözcü Plus Giriş

Trafik cezası ödemeleri – GİB ceza sorgulama sayfası

GİB trafik cezası ödeme ekranı üzerinden adımları takip ederek trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Güncellenme: 07:50, 17/11/2015
Trafik cezası ödemeleri – GİB ceza sorgulama sayfası

Trafik cezası konusunda online olarak bilgi almak ve alınacak olan bilgiler doğrultusunda işlem yapmak isteyen kişilerin Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan internet vergi dairesini kullanması gerekir. İlgili portal üzerinden yapılacak olan işlemler sayesinde GİB trafik cezası ödeme ekranına ulaşılacaktır. GİB trafik cezası ödeme ekranı üzerinden kişilerin aldığı tüm cezalar görüntülenebilmektedir ve ödeme yapılmak istendiğinde de ekran üzerindeki adımların takip edilmesiyle birlikte kolay bir şekilde işlemler gerçekleştirilebilmektedir. GİB trafik cezası ödeme ekranı sunduğu kolaylıklar sayesinde tüm araç sahipleri tarafından kullanılmaktadır. Bu açıdan sizler de trafik cezası gibi işlemleri kolay bir hale getirmek için bir trafik cezası sorgulama ekranından yararlanabilirsiniz.

GİB trafik cezası sorgulama ekranı olarak da adlandırılan hizmet ekranında kişilerin ilk olarak trafik cezaları için sorgulama yapması ve ardından ödeme adımlarına geçiş yapması gerekir. Sorgulama işlemlerinin sistem tarafından kişilerin ceza bilgilerini ulaşılabilmesi adına çeşitli bilgiler istenecektir. Ekranda yer alan formun doğru bir şekilde doldurulmasının ardından ise trafik cezaları hakkında detaylı sonuç sayfası yayınlanacaktır. Sorgulama yapan kişiler ekranda yer alan bilgiler doğrultusunda trafik cezaları hakkında tüm konularda bilgi sahibi olacaktır.

Online olarak belirtilen şekilde yapılacak olan işlemler sonrasında kişilerin ödeme yapması mümkün olduğundan dolayı hemen GİB trafik cezası ödeme ekranına geçiş yapılabilir ve ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir. Trafik cezası ödeme konusunda kişilerin kredi kartını kullanması zorunludur. Bu nedenle herhangi bir şekilde diğer ödeme yöntemlerinin kullanılamadığı sistemde sadece kredi kartının kullanılması zorunlu olduğundan dolayı kredi kartı kullanmanın mümkün olmadığı hallerde online olarak işlem yapılması mümkün olmayacaktır. Bu detaya dikkat edilmesi GİB trafik cezası ödeme ekranında kolaylık sağlayacak ve işlemlerin yapılmasını yardım edecektir. GİB trafik cezası ödeme ekranı üzerinden yapılacak olan ceza ödeme işlemlerinde herhangi bir ek ücret alınmamaktadır.

Yayınlanma Tarihi:07:30,