Sözcü Plus Giriş

Trafik Cezası Sorgulama için EGM Online Hizmet Sayfası

Trafik cezası sorgulama işlemleri ile sisteme yansımış tüm cezalar hakkında bilgi alınabilir. Trafik cezası sorgulama işlem detayları haberimizde.

Güncellenme: 14:50, 26/11/2015
Trafik Cezası Sorgulama için EGM Online Hizmet Sayfası

Foto: DHA

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel bir sorgulama sayfası aracılığıyla kişilerin trafik cezası konusunda bilgi alması mümkün duruma getirilmiştir. Yapacağınız trafik cezası sorgulama işlemleri ile birlikte sizler de aracınıza ait herhangi bir cezanın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Trafik cezası sorgulama işlemlerini yapacak olan kişilerin ruhsat bilgilerine ihtiyaç duyacak olması nedeniyle kişilerin trafik cezası sorgulama işlemlerini yaptığı sırada ruhsatlarını da yanında bulundurması gerekmektedir. Trafik cezası sorgulama alanında gerekli olan bilgilerin doldurulmasının ardından sistem tarafından tüm sorgulama işlemleri yapılacaktır.

Bu açıdan kişilerin trafik cezası sorgulama alanında istenen bilgileri doğru bir şekilde girmesinin ardından bir işlem yapmasına gerek kalmadan sonuca ulaşması mümkündür. Sorgulama sonuç sayfası üzerinden yapılacak olan incelemeler ile birlikte kişilerin cezaları ile ilgili detaylara ulaşması oldukça kolaydır. Trafik cezası sorgulama işlemlerinde plaka bilgisi girilen araçların kayıtlar üzerinden araştırması yapılacak ve ceza bilgileri bulunursa ekrana yansıtılacaktır. Yayınlanan sayfada yapacağınız inceleme ile birlikte cezanın olup olmadığı, var olan cezaların ne kadarlık bir tutara sahip olduğu görülebilir.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kişilerin yararlanması amacıyla ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan trafik cezası sorgulama formundan sizler de yararlanabilirsiniz. Online olarak yapılacak işlemlerde sizden istenen bilgilerin girilmesinin yeterli olması, ek bir işlem yapılmaması kolaylık sağlamakta ve tüm vatandaşların işlemlerinin yaparak sonuca ulaşmasını mümkün kılmaktadır. Sizler de online olarak yapacağınız işlemlerde herhangi bir sorun yaşamayacak ve kolay bir şekilde ceza bilgilerinize ulaşabileceksiniz.

Trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemlerinde bankaların online bankacılık sistemleri de kullanılabilir. Bu seçecekte üstelik kişilerin sadece normal banka hesapları üzerinden trafik cezalarını ödemesi de mümkün olduğundan, kredi kartı kullanmak istemeyenler tarafından bu ödeme seçeneği de güvenle kullanılabilir durumdadır.

Yayınlanma Tarihi:11:32,