Reklamsız Sözcü

Trafik Cezası Sorgulama ve GİB Erken Ödeme Sayfası

Trafik cezası sorgulama ile cezası olduğunu gören kişiler cezalarını 15 gün içinde öderlerse erken ödeme imkanından yararlanabilirler.

android-time 12:00
Trafik Cezası Sorgulama ve GİB Erken Ödeme Sayfası
Trafik cezası sorgulama ile cezası olduğunu gören kişiler cezalarını 15 gün içinde öderlerse erken ödeme imkanından yararlanabilirler.

Foto: DHA

Trafikte hatalı davranan araç sürücüleri için yapılan hatalara göre farklı miktarlarda ceza verilmektedir. Verilen cezalar için online olarak bilgi alınabilmektedir. Trafik cezası sorgulama yapacak olan araç sahipleri, böylece alınan trafik cezaları hakkında kesin bilgi alabilmektedir. Trafik cezası sorgulama işlemlerini tüm araç sahiplerinin yapması mümkünken, işlemlerin tamamı ücretsizdir. Bu bakımdan sizler de trafik cezası sorgulama işlemleri ile ceza durumunuzu görüntüleyebilir ve ardından alınan cezalar için ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Online olarak yapılan trafik cezası sorgulama sonrasında cezası olduğunu gören kişiler için ödeme imkanıda bulunmaktadır. Trafik cezası ödeme işlemlerini yapacak olan kişilerin, GİB sitesi üzerinden işlem yapması yeterli olacaktır. Yapılan ödemelerde kredi kartı üzerinden işlem yapılması yeterlidir. Tüm ceza miktarı, kredi kartı üzerinden tahsil edilecek ve böylece işiler kolay bir şekilde ceza ödeme imkanı bulmaktadır. Üstelik bu sayede kurumlara gitmeye gerek kalmadan tüm işlemler online olarak yapılabilmektedir.

Trafik Cezası Erken Ödeme İşlemleri
Trafik cezası alan kişilerin cezayı hemen ödemesi, avantaj sağlayacaktır. Cezaların ödenmesi konusunda teşvik edilmesi için devlet tarafından trafik cezası erken ödeme imkanı da getirilmiştir.

Trafik Cezası Erken Ödeme İndirimi Nedir?
Trafik cezası alan kişilerin, ceza erken ödeme imkanından yararlanması için belirli bir süre içerisinde ödeme yapılması gerekmektedir. Bu ödeme işlemlerinde araç sahiplerinin ceza alındıktan sonraki 15 gün içerisinde ödeme yapması gerekmektedir. 15 gün içerisinde yapılacak ödemelerde erken ödeme imkanı getirilmektedir. Bu sayede trafik cezasının normal tutarı üzerinden yüzde 25'lik bir indirim sağlanmakta ve araç sahiplerinin daha az bir şekilde cezasını ödemesi sağlanmaktadır. Erken ödeme imkanı tüm ceza alan kişiler için geçerli olduğu gibi yapılması gereken sadece ceza alındıktan sonraki 15 gün içerisinde cezayı ödemektir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5626.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more