Reklamsız Sözcü

Trafik Cezasına Taksitlendirme Yapılır mı?

Trafik cezası alan kişiler trafik cezası taksitlendirme yapabilir. Cezaların taksitlendirilmesinde ceza miktarı 5’e bölünmektedir.

android-time 09:01
Trafik Cezasına Taksitlendirme Yapılır mı?
Trafik cezası alan kişiler trafik cezası taksitlendirme yapabilir. Cezaların taksitlendirilmesinde ceza miktarı 5’e bölünmektedir.

Trafik cezası alan kişilerin bu konuda yapabileceği işlemlerden birisi de trafik cezasının taksitlendirilmesidir. Taksitlendirme işlemlerin için kurumlara gidilmesi gerekirken, taksitlendirme sonrasında ilk taksit peşin alınarak, kalan miktar 4 taksit halinde alınır. Kişilerin bu konuda sunulan imkandan yararlanması, trafik cezalarının daha kolay ödenmesini sağlamaktadır. Kişiler trafik cezaları hakkında bilgi almak ya da cezasının olup olmadığını öğrenmek için trafik cezası sorgulaması yapması gerekir. Aracsorgulama net blog sitesindeki trafik cezası sorgulama işlemlerinde kişilerin kolay bir şekilde ceza bilgilerini öğrenebileceği belirtilir.

İlgili sorgulama ekranı ise şöyledir;

Resimde görüldüğü gibi kişiler emniyet Genel Müdürlüğü resmi sitesinde yer alan formu doldurarak kolay bir şekilde işlemlerini online olarak sürdürebilir. Yapılan trafik cezası sorgulama işlemleri sonrasında kişilerin güncel durumu ekranda yer alır. Bu sayede trafik cezaları hakkında herhangi bir soru işareti kalmazken, özellik trafik cezası olduğu görülen kişilerin trafik cezası taksitlendirme imkânından yararlanması söz konusudur.

Aracsorgulama net blog sitesinde yer alan EGM trafik ceza sorgulama işlemlerinde, sorgulama işlemlerinin ücretsiz olduğu belirtilir. Kişiler istediği zaman, ücretsiz bir şekilde ceza durumunu kontrol edebilir.  Trafik cezası taksitlendirme kapsamında cezalarını ödemek istemeyen kişiler ise online olarak işlemlerini yaparak, ödemelerini gerçekleştirebilir. Ceza sorgulama işlemlerinde olduğu gibi kişiler cezalarını ödeme noktasında GİB internet vergi dairesini kullanabilir. İlgili sitede kişiler trafik cezası için işlemler yaparken, aynı zamanda araçların motorlu taşıtlar vergisindeki durumunu da kontrol etme şansı bulur. Bu açıdan araçlar ile ilgili ceza ve vergi gibi tüm işlemlerde internet üzerinden sunulan online hizmetler kullanılabilir. Üstelik sunulan tüm hizmetler tamamen ücretsiz bir şekilde sunulur.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:2707.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more