Sözcü Plus Giriş

‘Trafolara kedileri sokmayacağız’

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Sandıklara ve trafolara kedileri sokmayacağız" dedi.

Güncellenme: 11:19, 26/05/2015
‘Trafolara kedileri sokmayacağız’

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, 7 Haziran genel seçimlerinde her türlü tedbirleri alacaklarını belirterek, sandıklara ve trafolara kedileri sokmayacaklarını söyledi. Gök, “Halkımızın helal oylarına sahip çıkacağız ve çalanlardan da hesap soracağız. Bunu herkes böyle bilsin ve buna göre adil ve dürüst davransınlar” dedi.

Gök,seçim çalışmaları kapsamında, CHP Bayburt İl Başkanlığını ziyaret ederek partililerle buluştu.

Gök, burada yaptığı konuşmada, Bayburt’un il olduğunu ancak büyük bir köy halini aldığını savunarak, “13 yıldır hüküm süren hükümet, Bayburt’a bir çivi dahi çakmamıştır. 7 Haziran akşamı bu diktatörlük zulmüne son vereceğiz hep birlikte” diye konuştu.
Paralel yapıya değinen Gök, “Bir parti çıkmış, paralel yapı bizi 13 yıldır kandırıyormuş, darbe planlıyormuş, yeni haberimiz oldu diye açıklama yapıyor. Eğer sen, bu büyük Türkiye ‘nin hükümetiysen haberin olacak, MİT sana haber verecek, hala haberin yoksa bu partinin kulağından tutulup sandığa gömülmelidir. Senin 4 bakanının istifasıyla zannetme ki o yolsuzluk dosyaları kapandı, 7 Haziran’da iktidar olup, o dosyaları açıp, yeniden inceleyip teker teker yargılayacağız” dedi.
“Dinimizde elbisesinin hesabını cemaatine veren Hz. Ömer’in adaletiyle konuşup oturduğu kaçak sarayın hesabını vermeyen bir partiden 7 Haziran’da sizlerin oylarıyla kurtulacağız” diyen Gök, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adıyaman’da sözüm ona toplu açılışlar yapan, aslında yakalanma korkusuyla meydanlara inen Cumhurbaşkanı, Diyanet İşleri Başkanının tüm ülkeye yansıyan makam aracının fiyatının, aslında yazılanlar kadar olmadığını açıklayıp, pişkinlikle 330 bin lira olduğunu söylüyor ve ‘bu para çok mu, ne çıkar’ diye 17 milyon aç yatan halkıyla dalga geçiyor. Mahkeme kararıyla durdurulan ama durdurulamayan bin 500 odalı kaçak sarayından -ki bilinen, dünyanın en büyük sarayından, halkına bu kadar uzak olan bir iktidar ve yandaşlarını, hepsini reddediyoruz.”

Gök, 7 Haziran seçimlerinde sandıklara sahip çıkacaklarını belirterek şöyle dedi:
“Sandıklara, trafolara kedileri sokmayacağız. Halkımızın helal oylarına sahip çıkacağız ve çalanlardan da hesap soracağız. Bunu herkes böyle bilsin ve buna göre adil ve dürüst davransınlar. AKP iktidarında seçim yaklaştıkça, sonlarını iyi görmedikleri için hesap verecekleri için ‘bana oy verirsen ben de sana yardım paketi veririm’ diyen zihniyeti reddediyor, önce yoksulu yaratan ve sonra o yoksulu AKP zihniyetine muhtaç bırakan zihniyeti sorgulayacak ve yargılayacağız. Sandıklarda oylarımıza sahip çıkıp, iktidara gelip, hiç kimseyi ayırt etmeden, ayrıştırmadan herkesi kucaklayacağız.Dünyada itibarı olan, yoksulluğu ve yolsuzluğu engelleyen bir ülke için CHP iktidara geliyor. Bu tamamen 77 milyon yurttaşımızın elinde, bir yanda yolsuzluk ve çalan çırpanlar, diğer tarafta yolsuzluk ve akraba ve yandaşlarından, ülke kaynaklarını heba edenlerden hesap soranların seçimi olacaktır. CHP’ye verdiğiniz her oyun anlamı, yolsuzluk ve yoksullukla mücadele etmektir. O değerli oylarınıza sahip çıkın, çaldırtmayın, bunlar din görevlisi, imama çaldırtıyorlarsa herkese çaldırtırlar. Kimsenin helal ve temiz oylarını çaldırtmayacağız ve olursa da hesabını soracağız. Artık AKP bazı gerçekleri görüyor. Buna engel olmak için her türlü hileye, hurdaya başvuracaklar ama karşılarında CHP olacak ve buna imkan vermeyeceğiz.”
Bayburt'taki çalışmaların ardından Erzurum'a geçen Levent Gök, şöyle dedi:
“Arkadaşlarımızın yaptığı çalışmayı engellemek isteyenler var. Bizi kimsenin engellemeye gücü yetmez. Halkın demokrasi içerisinde herkesin görüşünü özgürce belirtmesi gerekir.
Buradan Erzurum’u yönetenlere sesleniyorum; Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm arzusu demokratik bir yarıştır. Biz kimseye dokunmuyoruz kimse de bize dokunamaz, dokundurtmayacağız. 7 Haziran’da trafolara kediler girmeden şimdiden bizim tırlarımıza aslanlar saldırmaya başlamış. Onları engellemek için buradayız.
Şehrin her tarafını gezdiğinizde iktidar partisinin her yere her şeyi koyduğu stantlar açtığı bir atmosferde partimizin bir propaganda aracını daha önce de engellemeye çalıştılar. Şimdi de engellemeye kalkıyorlar.”(ANKA)