Sözcü Plus Giriş

Turabi Çamkıran 1988 yılında Mersin'de doğdu. Lise yıllarında break dansa merak saran Turabi Çamkıran, bu yeteneğini geliştirmek için Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümüne kaydoldu. Birçok dans türüne merak ve yeteneği olan Turabi Çamkıran, çocukluğunda çevresinin etkisiyle dövüş sporlarına da ilgi duymaya başladı.

2008 yılında Benimle Dans Eder Misin? Yarışmasında 3. Olan Turabi Çamkıran, daha sonra 2013 yılında Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp ve sunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmıştı. Turabi Çamkıran, birçok sanatçının klip ve konser organizasyonunda da dansçı olarak görev almıştı ve son olarak yine Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp ve sunduğu Survivor Yarışmasında gönüllüler takımında yer aldı.

Turabi Çamkıran, sonuçlarını bugün açıklanan son 10 yılın en iyilerinin yarıştığı Survivor All Star şampiyonu oldu. Turabi, 4 aydan fazla süren Survivor All Star’da 22 yarışmacıyı geçerek büyük finalde yapılan SMS oylaması sonucu Survivor All Star’ı birinci bitirdi. Turabi, Survivor All Star şampiyonu olarak özel hazırlanmış kupa ile birlikte 500 bin liralık ödülün de sahibi oldu.