Sözcü Plus Giriş

Turistik tesis inşaatında çökme: 4 yaralı

Bodrum'da yapımı devam eden bir turistik tesis inşaatında, iskelenin çökmesi sonucu 6 metre yükseklikten düşen 4 işçi ağır yaralandı.

Güncellenme: 13:59, 02/05/2015
Turistik tesis inşaatında çökme: 4 yaralı

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde, yapımı devam eden bir turistik tesis inşaatında, iskelenin çökmesi sonucu 6 metre yükseklikten düşen 4 işçi ağır yaralandı.

Yalıkavak Mahallesi, Tilkicik Koyu’ndaki 21 dönüm arazi üzerine yapılan bir turistik tesisin geçen yıl başlayan ve halen devam eden inşaatında bugün iskele çöktü. 3 katlı binanın ikinci katına kurulan iskelede çalışan 14 işçiden 4’ü iskelenin bir bölümünün aniden çökmesi üzerine yaklaşık 6 metre yükseklikten düştü.

Mesai arkadaşları ve şantiye şefinin haber vermesi üzerine gelen 112 ambulansları yaralanan ustabaşı Kıyasettin Gümüşlü (41) ile işçilerden Reşat Şahin’i (19) Bodrum Devlet Hastanesi, Mehmet Şahin (36) ile Baykan Güyeş’i (35) Özel Acıbadem Hastanesi’ne kaldırdı. Gümüşlü’nün durumunun ağır olduğu ve yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığı belirtilirken, diğer işçilerin beyin tomografilerinin çekildiği ve tedavilerinin devam ettiği bildirildi.

Yaklaşık 450 işçinin çalıştığı şantiyede yaşanan kazanın ardından çalışmalar durdurulurken, işçilerin arkadaşları uzun süre olayın şokunu üzerlerinden atamadı. Polis, inşaatta çalışan işçilerden ikisi ile iki şantiye sorumlusunu ifadelerine başvurmak üzere Yalıkavak Polis Merkezi’ne götürdü. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

DHA