Sözcü Plus Giriş

Azeri işadamı Nebi Muhtarov'un eşi Melahat Muhtarov, Azerbaycan'ın en ünlü hastanelerinde uzun bir süre tedavi ettirmesine rağmen sağlığına kavuşamadı. Türkiye'nin sağlık sektöründeki başarılarından etkilenen  Muhtarov eşini Türkiye’de tedavi ettirdi. Eşi tükürük bezi kanseri ameliyatını başarılı şekilde atlatan Azeri İşadamı Türk doktorlarına teşekkür etti.

Nebi Muhtarov, eşinin hayata tutunmasında Beşiktaş Fulya'da bulunan Haydar Aliyev Parkı'nı ziyaretinin dönüm noktası olduğunu söylüyor. Eşinin parkı ziyaret etmesinin ardından aynı gün teşhis ve tedavinin başlaması Muhtarov'u çok mutlu etmiş.

TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR İÇİN DÖNDÜLER

Muhtarov çifti, iki  yıl süren başarılı tedavi sürecinin ardından tüm ailesini ve torunlarını alarak tekrar İstanbul'a geldi.

Parkın içinde yer alan Haydar Aliyev büstünü ziyaret eden aile, oldukça duygusal anlar yaşadı. Melahat – Nebi Muhtarov çifti, iki ülkenin dostluğu ve Aliyev'e duydukları saygıyı göstermek için büste çiçek koydu. Türk sağlık sektörü çalışanlarına teşekkür eden Nebi Muhtarov, Azerbaycan ve Türkiye'nin her zaman iki devlet bir millet olarak birlikte hareket etmesinin önemine değindi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more