Sözcü Plus Giriş

Karaman’da Mers şüphesi!

Karaman'da umreden dönen 78 yaşındaki H.A. hastaneye başvurdu. Kadın mers virüsü şüphesiyle Konya’da daha donanımlı başka bir hastaneye sevk edildi.

Güncellenme: 18:42, 07/03/2015
Karaman’da Mers şüphesi!

Karaman'da umre ziyareti sonrası evinde rahatsızlanan ve Devlet Hastanesi'nin acil servisine başvuran 78 yaşındaki H.A. mers virüsü şüphesiyle Konya'da daha donanımlı başka bir hastaneye sevk edildi.
Karaman'da yaşayan ve 10 gün önce Umre'den gelen 78 yaşındaki H.A., yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile Devlet Hastanesi acil servisine başvurdu. Tahliller sonucu Mers virüsünden şüphelenen doktorlar hastaneyi alarma geçirdi. Dahiliye acil servise bir süreliğine içeri kimseyi almama kararı alan doktorlar, servisteki hastaları da hastanenin Cerrahi Acil Servise gönderdi. Mers virüsünden şüphelenilen H.A. ise, özel kıyafet giyen sağlık görevlileri eşliğinde ambulansla daha donanımlı olan Konya Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Hastanın geldiği dahiliye acil servisi de kapatıldı. Bu bölümün dezenfekte edildikten sonra hastalara bakmaya başlayacağı kaydedildi.

Yayınlanma Tarihi:18:41,