Umutlu bekleyiş sürüyor!

Pilot Üsteğmen Burak İz, kaybolmasının ardından dördüncü gününde aramaya devam edildi.

Umutlu bekleyiş sürüyor!

Denizli’nin Sarayköy İlçesi’nde, bindikleri lastik botun Büyük Menderes Nehri’nde ağaç dalına takılıp alabora olması sonucu akıntıya kapılarak kaybolan Kara Pilot Üsteğmen Burak İz’i arama- kurtarma çalışmalarından dördüncü gün de sonuç alınamadı.

Arama özellikle Aydın’ın Buharkent İlçesi’ndeki Feslek Regülatöründeki kapaklarda yapıldı. Jandarmanın ‘Bekar’ ve ‘Çekiç’ isimli iz takip ve arama kurtarma köpekleri kapakların çevresindeki sazlıklarda arama tarama yaptı. Yine bir helikopterde havadan arama çalışmalara destek verdi. Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Jandarma ekipleri de regülatör kapaklarının önünde akıntıyla gelen ve kalınlığı 5 metreyi bulan çamur ve çöplerin arasında detaylı arama yaptı.

Jandarma Arama Kurtarma Timi’nin balık adamları, akıntıyla gelen ve kapakların önünde yığılan çöplerin arasına bellerine bağladıkları halatlarla girip, güçlükle de olsa üsteğmen İz’in bulunması için çaba harcadı. Daha sonra regülatördeki kanal kapakları açıldı. Askerler ve AFAD ekipleri kanal boyunca sıra olup, Üsteğmen Burak İz’den kanala düşecek bir iz bulmaya çalıştı. Bu arada pilot üsteğmenin eşi Sinem İz de kanalda yapılan çalışmaları izledi. Yakınları ve pilot üsteğmenin meslektaşları da Sinem İz’e destek olmaya çalıştı.

Ancak, gün boyunca yapılan çalışmalardan sonuç alınamazken, aramalara havanın kararması nedeniyle ara verildi. Arama-kurtarma çalışmalarına günün ilk ışıklarıyla yarın tekrar başlanacağı bildirildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...