Reklamsız Sözcü

UYAP Vatandaş Girişi İşlemleri

UYAP vatandaş girişi için giriş bölümündeki işlemlerin yapılması gerekir. UYAP vatandaş girişi işlemleri nasıl yapılır? UYAP sorgulama nasıl yapılır?

android-time 08:36
UYAP Vatandaş Girişi İşlemleri
UYAP vatandaş girişi için giriş bölümündeki işlemlerin yapılması gerekir. UYAP vatandaş girişi işlemleri nasıl yapılır? UYAP sorgulama nasıl yapılır?

Kişilerin online olarak vatandaş bilgi sistemi olarak kurulan portaldan yararlanması için giriş yapması gerekir. UYAP vatandaş girişi, sadece vatandaşların yararlanabileceği bir portaldır ve avukat ve ya adli görevleri farklı kişilerin diğer giriş seçeneklerini kullanması gerekir. Gib gen tr sitesindeki UYAP dava sorgulama yazısında kişilerin UYAP vatandaş girişi yapması gerektiği belirtilir. Siteye ilk giriş yapıldığında aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran açılır.

Ekranda da görüldüğü üzere sitede sistem ile ilgili pek çok detay ve bağlantı bulunur. Kişilerin UYAP vatandaş girişi yapması için sağ üst köşede bulunan sisteme giriş bölümüne tıklanmalıdır. UYAP vatandaş girişi tıklandığında ise açılan ekran aşağıdaki gibidir.

Ekranda görüldüğü gibi kişilerin UYAP vatandaş girişi için 3 farklı giriş seçeneği bulunur. Giriş için 3 seçenekten birinin kullanılması yeterlidir. Bu konuda en kolay seçenek ise e devlet girişidir. E devlet girişi seçildiğinde kişilerin ilk olarak e devlete yönlendirmesi yapılır ve üyelik girişi başarılı bir şekilde yapıldığında tekrar UYAP'a yönlendirme yapılır. Böylece kişiler sorgulama ekranı üzerinden işlemlerine devam edebilir. Sorgulama blog sayfasında yayınlanmış olan UYAP vatandaş girişi yazısında giriş sonrasında pek çok hizmetten yararlanılabileceği belirtilir. Kişilerin sistem giriş yaptıktan sonra yararlanabileceği hizmetler şöyledir;

Sol tarafta yer alan menüden seçim yapılması sonrasında ilgili bilgiler ekranda görülür. Böylece kişiler yaptıkları seçimlerin sonuçlarını online olarak açılan yeni sayfada görerek bilgi sağlayabilir. Tüm hizmetler ücretsizdir. Bu açıdan istenildiği zaman bilgi almak adına vatandaş girişi bölümünden belirtildiği gibi giriş yapılabilir. UYAP üzerinden en çok yapılan işlem dava sorgulamadır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:2507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more