Reklamsız Sözcü

Vergi Borcu Sorgulama ve GİB Borç Sorgulama İşlemleri

Vergi borcu sorgulama işlemlerini GİB internet vergi dairesi aracılığı ile yapan kişiler çok daha kısa süre içerisinde güncel durumu görebilir.

android-time 14:17
Vergi Borcu Sorgulama ve GİB Borç Sorgulama İşlemleri
Vergi borcu sorgulama işlemlerini GİB internet vergi dairesi aracılığı ile yapan kişiler çok daha kısa süre içerisinde güncel durumu görebilir.

Kişilerin online olarak yapacağı işlemler ile birlikte vergi durumu takip edebilir olması, vergi konusunda herhangi bir ihmalin olmasını da önlemektedir. Bu açıdan vergi ödemekle mükellef kişiler, vergi borcu sorgulama hizmetlerinden yararlanarak ihtiyaçlarını giderebilir. Vergi borcu sorgulama işlemleri Gib.gen.tr sitesindeki vergi borcu sorgulama yazısında da belirtildiği gibi borç bilgilendirme servisi kullanılarak internet vergi dairesi üzerinden yapılmalıdır.

GİB İŞLEMLERİ ANA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

GİB internet vergi dairesine giriş yaptıktan sonra borç sorgulama servisine giriş yapılması ile birlikte resimdeki ekran açılır. Bu ekranda kişilerin güncel durumu görüntüleyebilmesi için formu doldurması yeterlidir. Gib bilgi paylaşım blogunda yer alan GİB borç sorgulama yazısında da belirtildiği gibi kişilerin formu doldurması, borç bilgilerine ulaşılması için yeterlidir. Sorgulama için doldurulması gereken form ise şöyledir:

Kişiler borç sorgulama yaptıktan sonra sadece vergi borçları için değil, resmi olarak üzerlerine kayıtlı tüm borçlar hakkında bilgi alabilir. Bu açıdan vergi borcu sorgulama dışındaki işlemler için de aynı bölümden yardım alınabilir. Sorgulama işlemlerinde kişilerin sadece kimlik bilgilerini girmesi yeterli olduğundan dolayı bu konuda kolaylık sağlanmış durumdadır. Sizler de online olarak belirtilen adımları takip edebilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Borç sorgulama işlemleri sonrasında yine GİB internet vergi dairesi hizmetlerinden yararlanarak, borç ödeme işlemleri yapılabilir. Borç sorgulama sonrasında hangi konuda borç gözüküyorsa, menüden o hizmet seçilerek, borç sorgulaması tekrarlanmalı ve ardından ekranda görülen borçlar için ödeme adımları takip edilmelidir.
Ödeme işlemlerinde kişilerin kredi kartı aracılığı ile tüm borçlarını kapatması mümkündür. Bu açıdan kuruma gitmeden borçlar online olarak ödenebilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:5628.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more