Windsurf yarışına fırtına damgası

Türkiye Yelken Federasyonu'nun düzenlediği Yarıyıl Kupası Windsurf Yarışları, Bodrum'da başladı. Yağmur ve fırtına, ilk günkü yarışlara damgasını vurdu.

Windsurf yarışına fırtına damgası


Gümbet Koyu ve Karaada açıklarında RS:X, Techno 293 ve RS:One kategorilerinde gerçekleşen organizasyona 11 kulüpten 18’i kadın 63 sporcu katıldı. Gümbet İnceburun açıklarında verilen startın ardından rakiplerinden çok rüzgarla mücadele etmek zorunda kalan sporcuların bir bölümü Karaada açıklarına sürüklendi. Parkur dışına sürüklenen sörfçüler, uzun süre hakem botlarından yardım gelmesini bekledi. Renkli görüntülere sahne olan yarışlara Van’dan katılan 52 yaşındaki İsmet Akbulut ile 20 yaşındaki Oktay Şahin, başarılı performanslarıyla dikkat çekti.

Günün ilk yarışında 2 millik parkuru birinci tamamlayan 10 yaşındaki Mustafa Göktuğ Koçak, ilginç mesajlar verdi. Yarışmanın en küçük sporcusu olan İstanbul Erenköy İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi ve Türk Balıkadamları Kulübü sporcusu olan Koçak, “Bu sporu 4 yıldır yapıyorum. Bu yıl birinci olmak için Bodrum’a geldim. Denizde huzur buluyorum. Her yaştaki insana bu sporu öneriyorum. Çok rahatlatıyor ve doğayla mücadeleyi öğretiyor” dedi. Cumartesi gününü kadar sürecek yarışlar, aynı gün yapılacak ödül töreni ile son bulacak. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...