Sözcü Plus Giriş

Yabani ot yiyen aileden 2 kişi öldü

ADANA'nın Pozantı İlçesi'nde araziden topladıkları yabani otları yiyen anne ve kızı öldü, baba ise hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Güncellenme: 00:12, 31/03/2015
Yabani ot yiyen aileden 2 kişi öldü


Olay, dün Yağlıtaş Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 82 yaşındaki Mehmet Bulut, eşi 83 yaşındaki Sabiha Bulut ile kızları 44 yaşındaki Meryem Bulut, dün arazide topladıkları yabani otları pişirerek yedi. Daha sonra anne Sabiha Bulut rahatsızlandı. Yaşlı kadın, mahalle sakinleri tarafından hastaneye götürüldüğü sırada yolda hayatını kaybetti. Anne Bulut’un ölümünün ardından baba Mehmet Bulut ile kızı Meryem Bulut da rahatsızlanınca 112 Acil’den yardım istendi.

7 kişi mantardan zehirlendi!

7 kişi mantardan zehirlendi!

Ambulanslarla Adana kent merkezine getirilen baba Bulut, Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’ne, kızı ise özel bir hastaneye kaldırıldı. Meryem Bulut, hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamazken, baba Mehmet Bulut ise tedavisinin ardından taburcu edildi. Sabiha Bulut ve kızı Meryem Bulut’un, mahalle mezarlığında toprağa verildiği belirtildi.

Pozantı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlilerinin otları incelemeye aldığı ve jandarmanın da olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.